Dom

Powiększanie ust

Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust to najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej ostatnich lat.
Jest nieinwazyjny, praktycznie bezbolesny, szybki, a jego efekt natychmiastowy.
Usta powiększa się używając do tego kwasu hialuronowego, będącego naturalnie występującą w organizmie człowieka substancją. Z wiekiem jednak jego ilość spada, a nasza skóra staje się wiotka, brakuje jej nawilżenia i napięcia. Właśnie dlatego klientki chętnie decydują się na zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, w tym na zabieg powiększania ust, który pozwala zatrzymać czas.

fot. pixabaycom | cc0

Czym właściwie jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka w postaci soli sodowej. W skórze występuje on w najwyższym stężeniu. Stanowi budulec ścian naczyń krwionośnych jest także składnikiem płynów ustrojowych i tkanki łącznej. Najważniejszą funkcją kwasu hialuronowego jest zdolność wiązania wody. Z każdym dniem około 30 procent kwasu rozpada się, a jego miejsce zajmują nowe cząsteczki. Z wiekiem jednak jego ilość w naszym organizmie spada, co powoduje degenerację tkanek, w których się znajduje. Właśnie dlatego coraz częściej dostarczamy kwas z zewnątrz w formie tabletek lub zastrzyków.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Przed zabiegiem lekarz bądź kosmetyczka wykonująca zabieg powinna przeprowadzić konsultacje z klientką w celu omówienia pożądanego efektu. Każdy zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Najczęściej wykorzystuje się do tego specjalną maść znieczulającą, którą smaruje się całe usta. Jeżeli jednak istnieją do tego przesłanki, klientka mocno odczuwa ból można wykorzystać znieczulenie stomatologiczne. Następnie za pomocą kaniuli lub zwykłej igły przystępuje się do wstrzykiwania kwasu hialuronowego. Obecnie istnieje wiele technik powiększania ust, a wybór powinien być uzależniony od ustalonego na początku efektu. Sam zabieg trwa przeważnie od 15 do 30 minut, a po jego zakończeniu usta są opuchnięte, mogą wystąpić również krwiaki co jest w pełni naturalne. Bardzo ważne jest dlatego wykonanie masażu ust od razu po zabiegu. Opuchlizna powinna zejść po około 3 dniach, a żeby przyspieszyć gojenie można użyć specjalnych maści.

Na co uważać po wykonanym zabiegu powiększania ust?

Dobę po zabiegu nie można spożywać alkoholu, palić papierosów, uprawiać sportu oraz latać samolotem. To tak naprawdę jedyne zalecenia, poza tym możemy odczuwać lekki ból i dyskomfort spowodowany opuchlizną.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest infekcja, zakażenie dróg moczowych oraz opryszczka. Zabieg powiększania ust jest absolutnie zakazany kobietom w ciąży i karmiących piersią oraz chorym na cukrzycę i nadciśnienie tętnicze. Jeżeli jesteśmy w trakcie leczenia zębów lub ich wybielania zaleca się odczekanie dwóch tygodni po zakończeniu leczenia zanim wykonamy zabieg powiększania ust.

Powiększanie ust jest obecnie najczęściej wykonywanym zabiegiem medycyny estetycznej, z pewnością wpływ na takie zjawisko mają media społecznościowe i wszechobecna w nich moda na poprawianie urody. Zabieg jest stosunkowo tani. Na wysokość ceny ogromny wpływ ma miasto oraz miejsce w jakim decydujemy się wykonać zabieg, czyli profesjonalna klinika medycyny estetycznej lub gabinet kosmetyczny. Powiększanie ust kiedyś przeznaczone było głównie dla kobiet zmagających się z asymetrią ust lub bardzo wąskimi, prawie niewidocznymi ustami. Dziś zabiegowi poddają się kobiety w każdym wieku i o różnym kształcie ust. Zabieg świetnie sprawdza się u kobiet, które z uwagi na wiek mają opadnięte i niekorzystnie wyglądające kąciki ust. Kwas hialuronowy wstrzykiwany w usta poprawia ich nawilżenie, napięcie oraz kształt.

Udostępnij

O autorze