Dom

Fotele Uszatek — ponadczasowy design w twoim wnętrzu

Fotele Uszatek — ponadczasowy design w twoim wnętrzu

Fotele Uszatek bądź jak kto woli — Uszak to klasyka designu. Znane od setek lat, wciąż zachwycają ciekawą formą, funkcjonalnością oraz niesamowitą wygodą. Odnajdują się w wielu wnętrzach, nie zważając na styl i przeznaczenie. Te fotele tapicerowane będą wyglądały znakomicie zarówno w pojedynkę, jak i w komplecie z sofą lub narożnikiem. Ustawione w salonie staną się wygodnym miejscem do oglądania telewizji lub czytania porannej prasy, w sypialni natomiast stworzą oddzielną strefę relaksu. Należy jednak pamiętać, że fotele Uszatki to dość duże meble, które najlepiej czują się w większych przestrzeniach, gdzie dumnie mogą prezentować swoje walory.

Fotele Uszatek — meble z historią

Nie każdy o tym wie, jednak fotele uszatek to meble, które powstały wiele, wiele lat temu. Wszystko zaczęło się w chłodnej Anglii. Dokładnie w 1600 roku, gdy zimna angielska pogoda szczególnie dała się ludziom we znaki. Szukając ciepła i schronienia, mieszkańcy kamienic gromadzili się tłumnie przy kominkach, jednak ze względu na wielkość pomieszczeń, mocno dokuczały im przeciągi. Najbardziej dokuczały angielskim damom, które za nic nie chciały zmienić swoich wystawnych sukni na bardziej okrywające ubrania. Jedynym rozwiązaniem było zatem stworzenie mebla, który uchroni przed zimnem ramiona zmarzniętych kobiet. Właśnie tak powstały pierwsze Wingback chair, czyli popularne uszatki. Nazwa nawiązuje do specyficznej budowy tego ekskluzywnego fotela. Miał on bowiem duże listwy na oparciu, potocznie nazywane skrzydłami lub uszami. Siedzisko było niezwykle miękkie i wygodne, a całość stała na efektownych, drewnianych nóżkach. Z czasem ten fotel tapicerowany zdobył olbrzymią sławę i przez kolejne stulecia pełnił różne funkcje, w wielu krajach Europy i świata.

Gdzie pasuje fotel Uszatek?

Fotele tapicerowane Uszatki pasują do wielu wnętrz. Jeżeli chodzi o styl, odnajdzie się zarówno w nowoczesnych przestrzeniach, jak i w tych urządzonych w duchu glamour, czy vintage. Prezentowany przez nas model to pikowany fotel, który będzie prezentował się idealnie solo oraz w komplecie z sofą lub narożnikiem. Możemy ustawić go w salonie, gdzie będzie dumnie zdobił wnętrze i stworzy strefę relaksu, w sypialni, a nawet w biurze. Szeroka paleta barw sprawi, że skonfigurujemy fotel idealnie skrojony do naszych potrzeb i wymagań. Od kilku sezonów niezwykle modny jest fotel uszak butelkowa zieleń.

Fotel Uszak dla dzieci?

Z uwagi na swoją wygodę i komfort oraz uroczy wygląd, często kupujemy fotele uszaki do pokoi dziecięcych. Fotel uszak dla dzieci sprawi, że dziecko w każdej chwili będzie mogło zasiąść wygodnie do lektury lub po prostu odpocząć. Fotel tapicerowany w tym stylu będzie również świetnym dopełnieniem w pokoju każdej małej księżniczki.

Udostępnij

O autorze