Kobieta

Powiększanie ust

Powiększanie ust

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów z wykorzystaniem kwasu w ciągu ostatnich kilku lat. Kwas hialuronowy nawilża, poprawia napięcie skóry oraz pozwala na zmniejszenie asymetrii ust. Jednak najczęściej wykorzystywany jest obecnie do ich powiększania.

fot. pixabaycom | cc0

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to związek naturalnie występujący w organizmie, u człowieka znajduje się on w tkance łącznej czy w ciele szklistym oka. Cząsteczki kwasu mają doskonałe zdolności wiązania wody. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w naszym organizmie spada w związku z tym zmniejsza się napięcie skóry i jej nawilżenie. Właśnie dlatego kobiety tak chętnie korzystają z zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Zabieg powiększania ust stał się w ostatnim czasie niezwykle popularny. Niegdyś kwas hialuronowy wykorzystywany był głównie w celu usunięcia asymetrii ust bądź poprawy ich nawilżenia i napięcia w z związku z opadaniem kącików. Dziś klientki pragną dużych, jędrnych ust często zapominając, że to co naturalne jest najpiękniejsze.

Właśnie dlatego każdy zabieg rozpoczyna się od ustalenia z kosmetyczką jaki efekt chcemy uzyskać. Profesjonalna kosmetyczka doradzi nam, jaką ilość kwasu wykorzystać, by efekt był naturalny i nieprzerysowany. Następnie należy nałożyć na usta znieczulenie i odczekać ok. 20, czasem 30 minut by znieczulenie zaczęło działać. Gdy nasze usta będą już nienaturalnie zdrętwiałe i odczuwalne będzie mrowienie, można przystępować do zabiegu. Kosmetyczka wykonuje kilka nakłuć, by odpowiednio wymodelować kształt ust. Mimo znieczulenia możemy odczuwać z tego tytułu lekki dyskomfort. Po wykonanym zabiegu usta mogą być opuchnięte i obolałe. Opuchlizna utrzymywać się będzie przez 3 dni po zabiegu.

Kwas hialuronowy zyskał sławę dzięki temu, że efekt zabiegu jest natychmiastowy. Ma on wiele właściwości i zastosowań, a zabiegi z jego wykorzystaniem są w pełni bezpieczne. Powiększanie ust z wykorzystaniem tego kwasu to zabieg szybki, stosunkowo tani i prawie bezbolesny.
Jeżeli nie będziemy zadowolone z efektu, kwas można łatwo usunąć.

Udostępnij

O autorze