Stomatologia

Periodontologia

Periodontologia

Periodontologia jest to leczenie przyzębia, czyli dziąseł i kości. Parodontoza to choroba, która kojarzy się pacjentom z utratą zębów. W końcu niegdyś mówiono, że prędzej, czy później spotka to każdego i nie ma na to żadnego leku. Nic bardziej mylnego. Zapraszamy państwa do naszego gabinetu, by raz na zawsze pożegnać się z parodontozą i uratować swoje zęby.

fot. pixabaycom | cc0

Parodontoza — powody powstania

Dziąsło i kość może być zmienione chorobowo wokół jednego zęba, grupy zębów, bądź obejmować całe uzębienie. Powodów powstania parodontozy może być kilka. Pierwszy z nich to nieprawidłowo założone wypełnienie na powierzchni stycznej, które prowadzić może do krwawienia, choroby dziąseł, a nawet rozchwiania zęba. Drugi z powodów to źle założone wypełnienie protetyczne lub jego całkowity brak. Są również sytuacje, że pojawiają się pacjenci ze wszystkimi zębami, o których pojawia się próchnica i inne niepokojące objawy takie jak krwawienie, czy przykry zapach z ust. Za pomocą zdjęcia periodontologicznego stwierdzamy lub wykluczamy parodontozę.

Periodontologia — etapy leczenia

Periodontologia wyróżnia trzy podstawowe etapy leczenia:

1. Etap higienizacyjny — obejmuje instrukcję prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej, scaling nad i pod dziąsłowy, polerowanie powierzchni korzeni, piaskowanie, fluoryzację, leczenie próchnicy, leczenie kanałowe, ewentualną korektę nieprawidłowych wypełnień protetycznych i korektę zgryzu
2. Etap korekcyjny — obejmuje ostateczne leczenie protetyczne, ostateczne leczenie zgryzu oraz wybrane zabiegi chirurgiczne
3. Etap podtrzymujący — to już badania kontrolne i zabiegi zapobiegające nawrotom choroby
Niezależnie od podejrzeń, jakie mają państwo co do stanu swoich zębów, zapraszamy na konsultację i ustalenie planu leczenia. Dzisiejsza medycyna i nowoczesne metody, jakie stosujemy, sprawiają, że zawsze mamy możliwość walki o zęby do końca. Bezboleśnie i w komfortowych warunkach.

Udostępnij

O autorze