Dom

Gotowe stawy kąpielowe

Gotowe stawy kąpielowe

Gotowe stawy kąpielowe, idealnie wkomponowane w otaczający je krajobraz to znakomita alternatywa dla tradycyjnego basenu. Jeszcze do niedawna można było spotkać je wyłącznie u naszych zachodnich sąsiadów jednak dziś coraz więcej osób świadomie stawia na ekologię, wybierając stawy kąpielowe zamiast sztucznych zbiorników wodnych. Bywa, że wyglądają niczym bajeczne jezioro w przydomowym ogrodzie, sprawiają wrażenie stworzonych w całości przez matkę naturę. Aż trudno uwierzyć, że stawy kąpielowe są dziełem człowieka.
Gotowe stawy kąpielowe bądź biobaseny do złudzenia przypominają naturalne zbiorniki wodne. Duże znaczenie z pewnością ma fakt, iż do budowy stawów kąpielowych, używamy wyłącznie naturalnych surowców. Doskonały efekt końcowy, ale przede wszystkim stworzenie odpowiedniego ekosystemu pozwalają osiągnąć rośliny wodne i nadbrzeżne, zwierzęta wodne, czy elementy takie jak żwirowa plaża, z których składa się każdy staw kąpielowy. Ponadto stawy kąpielowe to trzy strefy: kąpielowo-rekreacyjna, roślinna oraz regeneracyjno-filtracyjna, odpowiadająca za samooczyszczanie się zbiornika. Wykorzystywane przez nas innowacyjne rozwiązania ekologiczne oraz nowoczesne filtry pozwalają na uzyskanie krystalicznie czystej wody, którą bez trudu można utrzymać na stałym poziomie. Co najważniejsze — jest to możliwe bez używania szkodliwej chemii.
Użytkowanie stawów kąpielowych to czysta przyjemność. Wynika głównie z możliwości obcowania z przyrodą. Jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, stawy kąpielowe nie odbiegają tutaj od tradycyjnych basenów obudowanych płytkami. Co ciekawe, eksploatacja naturalnych zbiorników wodnych jest nawet o kilkanaście procent tańsza. Decydując się zatem na budowę ekobasenu lub naturalnego stawu zyskujemy pełnoprawy teren wodny na swojej posesji, gwarantujący czystą i naturalną wodę, bez chloru lub innej chemii oraz prawdziwe dzieło sztuki, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.
Firmy budujące stawy oferują kompleksową budowę i projekty stawów kąpielowych oraz izolacje folią epdm. Służą radą na każdym etapie realizacji inwestycji. Od wielu lat zapewniamy klientom rozwiązania dopasowane do ich potrzeb, budując stawy, ekobaseny, czy inne zbiorniki wodne do użytku prywatnego oraz zbiorniki użyteczności publicznej.

Udostępnij

O autorze