psycholog

Terapia dla par

Terapia dla par

Mimo szybkiego rozwoju cywilizacji zachodniej tematem tabu nadal pozostaje odbywająca się u psychologa terapia dla par, która ma na celu ponowne odnalezienie w swoim partnerze pozytywów i odbudowanie relacji, które kiedyś nas łączyły.

Terapia dla par niezbędna pomoc w walce z kryzysem

Terapia dla par często widywana jest przez nas w zagranicznych serialach telewizyjnych, czy filmach, niestety gdy relacje w naszym związku zaczynają się komplikować często nie jesteśmy otwarci. W momencie w którym przestępujemy próg gabinetu, czy poradni i sami musimy otworzyć się przed obcym człowiekiem, wtedy często zamykamy się na świat jeszcze bardziej i nie chcemy opowiadać psychologowi o swoich problemach i rozterkach.

Terapia dla par, tylko u doświadczonego psychologa

Specjalne terapie dla par, czy małżeństw powinny odbywać się tylko przy asyście doświadczonego psychologa, który będzie potrafił ją umiejętnie poprowadzić. Na czym polega wyższy poziom trudności? Głównym problemem, jest to że na wizytę przychodzą dwie bliskie sobie osoby i przynoszą podwójny zestaw problemów i kłopotów. Zarówno mąż, jak i żona mają swoje żale, problemy i oczekiwania, które psycholog musi umiejętnie rozwiązywać. Nie jest to łatwe zadanie, właśnie dlatego psycholog prowadzący tego typu terapie powinien mieć spore doświadczenie, aby umiejętnie wysłuchać jednak i drugiej strony, a dodatkowo zmotywować obie strony do podjęcia dialogu i chęci wzajemnego zrozumienia.

Terapia dla par podobnie jak w przypadku terapii grupowych, czy pacjentów indywidualnych odbywa się cyklicznie, a pierwsze zauważalne efekty z reguły przychodzą po kilku miesiącach. Oczywiście zdarzają się przypadki, w których obie strony poruszone bodźcem dochodzą do porozumienia znacznie wcześniej, jednak jest to bardzo rzadko spotykane zjawisko.

Wszystko przez to, że konflikt między dwoma partnerami z reguły narasta przez lata i nakłada się na niego wiele problemów, które następnie trzeba jeden po drugim naprawiać. Wybierając psychologa, który ma poprowadzić terapię, warto zapoznać się z jego doświadczeniem i listą porażek i sukcesów poniesioną na tym delikatnym podłożu jakim bez wątpienia jest terapia dla par.

Warto zobaczyć

http://psycholog-aleksandrowicz.pl

http://psychodynamika.net

http://artur-jarmula.pl/oferta/

 

Udostępnij

O autorze

2 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.