Kosmetyka

Sposób na pięknie brwi — czym jest laminacja brwi i na czym polega?

Sposób na pięknie brwi — czym jest laminacja brwi i na czym polega?

Nowoczesny sposób na piękne brwi, który szturmem wdarł się do salonów kosmetycznych w całej Polsce to laminacja brwi. Bez wątpienia jest hitem sezonu, dając długotrwały efekt idealnie ułożonych brwi. Bez względu na sytuacje i warunki atmosferyczne, brwi pozostają na swoim miejscu. Jest to więc ciekawa alternatywą dla zabiegu, jakim jest makijaż permanentny. Skąd wzięło się laminowanie brwi? Otóż twórcy kosmetyków fryzjerskich stwierdzili, że skoro można wykonać laminację włosów, można również zalaminować brwi. Dostosowali zatem kompozycję składników do ich wzrostu i rozwoju, aby można było osiągnąć jak najlepsze efekty.

fot. pixabaycom | cc0

Laminacja brwi krok po kroku

Laminacja brwi krok po kroku wygląda następująco. Po pierwsze nakładamy na brwi specyfiku, który otwiera łuski włosa przykrytego folią. Jest to aktywator z kwasem tioglikolowym, który wpływa bezpośrednio na mostki dwusiarczkowe będące budulcem włosów. Na początku je rozrywa, a następnie tworzy nowe, co sprawia, że brwi stają się podatne na układanie. Drugi krok polega na ułożeniu włosków i utrwalenie ich specjalnym preparatem z keratyną i ponowne pokrycie ich folią. Ten etap ma za zadanie odbudować strukturę włosów oraz nadać im piękny połysk. Później odbywa się regeneracja brwi pęsetą i omówienie odpowiedniego koloru farbki. Przed malowaniem kosmetyczka wytycza idealną linię brwi kredką do oczu.

Jakie efekty daje laminowanie brwi?

Głównym efektem laminowania brwi jest efekt wizualny. Przede wszystkim włoski brwi są pięknie ułożone, wyglądają na zadbane, szersze i pełniejsze. Bezpośrednio po zabiegu otrzymujemy efekt 3:1 – włoski są ładnie, a przede wszystkim trwale ułożone, brwi, jeżeli jest taka potrzeba, są przyciemnione farbką lub rozjaśnione, są nawilżone oraz wyglądają niezwykle zdrowo. Brwi nie trzeba już codziennie modelować ani malować, co jest znaczną oszczędnością czasu. Zabieg w wielu przypadkach pomaga zakryć nieudany makijaż permanentny brwi.

Na czym dokładnie polega zabieg laminacji?

Zabieg laminacji brwi składa się z dwóch etapów: liftingu i utrwalenia. Pierwszy etap otwiera łuskę włosów, dzięki czemu włos staje się miękki i elastyczny, co sprawia, że można ułożyć go w dowolnym kierunku. Żel, który stosuje się w drugim etapie ma działanie ultrwalające, a my możemy cieszyć się efektem przez 1-1,5 miesiąca. Zainteresuj się również makijażem permanentnym brwi.

zobacz również:

Udostępnij

O autorze