KosmetykaPorady

Barber

Barber

Barber — kim jest i czym się zajmuje? Barber w dosłownym tłumaczeniu jest fryzjerem brody. Nie jest to więc zwykły fryzjer męski, a wirtuoz, który owłosienie na głowie traktuje jak swojego rodzaju uzupełnienie, skupiając się głównie na brodzie. Wąska specjalizacja barbera pozwala więc na kompleksowe podejście do tematu męskiego zarostu i choć wiele osób uważa, że barber jest wymysłem naszych czasów i szuka w tym związku z modą na tzw. drwali, to zawód fryzjera brody jest znany od ponad dwóch wieków. Zawód barbera pierwszy raz pojawił się w USA. Z jego usług korzystali zwykli obywatele oraz największe elity społeczne. Choć fryzjerzy brody mieli w ówczesnym czasie znacznie ograniczone środki, już wtedy cieszyli się dużym zainteresowaniem. Dziś fryzjer stylista brody, zajmuje się nie tylko przycinaniem zarostu, dba także o pielęgnacje brody, jej odpowiednie nawilżenie, czy odżywienie oraz wspomaga procesy wzrostu włosów.

Barber — czy dba tylko o brodę?

Choć tak jak wspomnieliśmy klasyczny barber traktuje naszą fryzurę jako dodatek, zawód ten, tak mocno ewoluował, że w większości salonów fryzjerskich, czy w popularnych barber shopach, możemy skorzystać z usługi 2 w 1. Co to oznacza? Sporo barberów to również doskonali styliści fryzur męskich. Dobry fryzjer męski zajmie się zatem i zarostem i włosami, a klient może dzięki temu oszczędzić swój czas.
Barber czy fryzjer męski? Wielu klientów zastanawia się, do kogo powinni się udać i czym w zasadzie róznią się te dwa określenia. Barber będzie zdecydowanie lepszym wyborem, jeżeli planujemy zmienić coś w wyglądzie naszej brody. Jeżeli jednak nie mamy zarostu i zależy nam jedynie na strzyżeniu włosów, śmiało możemy udać się do fryzjera.

Udostępnij

O autorze