psycholog

Psychoterapia długoterminowa

Psychoterapia długoterminowa

Psychoterapia długoterminowa, to psychoterapia która trwa od kilkunastu tygodni do nawet kilku lat.  Jej założenia opierają się na cyklicznych spotkaniach z psychologiem w czasie których pacjent szczegółowo poddaje się terapii. Podczas każdej z wizyt osoba korzystająca z pomocy psychologicznej jest w stanie ponownie poznać siebie. Może szczegółowo zrozumieć swoje problemy, wybory i flustracje.

Psychoterapia długoterminowa, opiera się na dogłębnym rozpoznaniu problemów i poznaniu się na wzajem z tego też powodu jej skuteczność zależy w dużym stopniu od skuteczności i umiejętności wejścia w problem samego psychoterapeuty. Kształtowanie pacjenta przez tak długi okres czasu stanowić może bowiem spore wyzwanie dla mniej doświadczonych psychologów. W tym rodzaju terapii spotkać mogą oni się z wieloma problemami z którymi boryka się klient jednocześnie.

Ile kosztuje psychoterapia długoterminowa ?

Ile kosztuje psychoterapia długoterminowa? W zasadzie można powiedzieć, że cennik psychoterapii długoterminowej będzie odpowiadał cenom psychoterapii krótkoterminowej, a więc od 100 zł za sesję. Biorąc jednak rozciągnięcie w czasie – taka terapia będzie o wiele bardziej kosztowna, chyba że psychoterapeuta uzgodni inną stawkę.

Psychoterapia długoterminowa
fot. pixabay.com CC0 Geralt

W psychoterapii długoterminowej najważniejsza jest systematyczność i zaangażowanie pacjenta w terapie. Psycholodzy z reguły są w stanie poradzić sobie z wieloma problemami nękającymi swoich klientów i naprowadzić ich na właściwe tory.

Gdzie szukać pomocy psychologicznej?

Pomoc psychologiczna dostępna jest zarówno w prywatnych gabinetach psychoterapii jak i ośrodkach refundowanych. Rozważając terapię weźmy pod uwagę fakt, że dobry psycholog najprawdopodobniej będzie miał kalendarz zapełniony wizytami na kilka miesięcy w przód. Z tego powodu nie powinniśmy odkładać swojej pierwszej wizyty.

W całym kraju zlokalizowanych jest wiele gabinetów. W samym tylko Lublinie można naliczyć ich kilkadziesiąt. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki i poszukać psychologa pod żądanym hasłem.

Warto zobaczyć:

http://psycholog-aleksandrowicz.pl – psycholog Lublin

http://artur-jarmula.pl – Psychoterapeuta Lublin Lubartów

http://psychodynamika.net – Psycholodzy Lublin

Udostępnij

O autorze