Luźno o zdrowiu i życiu

Twoje dziecko potrzebuję wsparcia, psycholog dziecięcy może mu pomóc.
Psycholog dziecięcy bardzo często kojarzony jest z sytuacjami traumatycznymi, po których przeżyciu młody człowiek wymaga specjalnej pomocy, jednak nie wielu z nas wie, że wstrząsające przeżycia, stanowią tylko część przyczyn, po których potrzebna jest ingerencja specjalisty.

Konsultacje psychologiczne

fot. pixabay.com CC0 Geralt

Świadome poznawanie świata i życia często niesie ze sobą wiele stresujących sytuacji, które odciskają na psychice młodego człowieka swoje piętno. Presja, stres mogą prowadzić do depresji, a to co pozornie wydaje się nie groźne może uczynić w psychice dziecka nie odwracalne zmiany. Każdy rodzic powinien pamiętać, że psychika małego człowieka jest zdecydowanie inaczej skonstruowana niż osoby dorosłej i posiada znacznie mniejszą wytrzymałość.

Psycholog dziecięcy pomoże dziecku poradzić sobie z problemami

Osoba dorosła z racji na swoje życiowe doświadczenie posiada znacznie wyższą odporność na stres i sytuacje traumatycznie. Dziecko reaguje zupełnie inaczej. Psychologia już dawno dowiodła, że to co nie wzruszy dorosłego człowieka, może zostawić poważny uraz na psychice dziecka. W dzisiejszych czasach największy wpływ na nasze dzieci mają jego rówieśnicy. Istotne jest tak naprawdę wszystko. Począwszy od tego, czy nasze dziecko jest otyłe, a skończywszy na tym, jaki ma telefon, czy w jakich ubraniach chodzi. Niestety zaniedbywane przez rodziców dzieci, często szukają rzeczy, w których będą lepsze od innych, będą się nimi chwalić i szydzić.

Psycholog Lublin – Edyta Aleksandrowicz

Dziecko regularnie wyśmiewane przez rówieśników zaczyna unikać szkoły i bać się do niej chodzić co finalnie może doprowadzić do coraz gorszych wyników osiąganych w szkole i do dodatkowej presji ze strony nauczycieli i rodziców. Takie sytuacje niosą ze sobą ogromne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również życia młodego człowieka. Jedynym właściwym rozwiązaniem w takiej sytuacji staje się psycholog dziecięcy.

Gabinet psychoterapii Lublin – psychodynamika.net

Regularne zajęcia ze specjalistą pozwolą dziecku odetchnąć i uwolnić się od niezdrowej presji rówieśników. Trzeba jednak pamiętać, aby nie odkładać pierwszej wizyty u psychologa, im szybciej zdecydujemy się na rozpoczęcie leczenia, tym szybciej psycholog będzie mógł pomóc naszemu dziecku.

Psychoterapeuta Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *