Poradypsycholog

Psycholog dziecięcy

Psycholog dziecięcy

Twoje dziecko potrzebuję wsparcia, psycholog dziecięcy może mu pomóc.
Psycholog dziecięcy bardzo często kojarzony jest z sytuacjami traumatycznymi, po których przeżyciu młody człowiek wymaga specjalnej pomocy, jednak nie wielu z nas wie, że wstrząsające przeżycia, stanowią tylko część przyczyn, po których potrzebna jest ingerencja specjalisty.

Konsultacje psychologiczne
fot. pixabay.com CC0 Geralt

Świadome poznawanie świata i życia często niesie ze sobą wiele stresujących sytuacji, które odciskają na psychice młodego człowieka swoje piętno. Presja, stres mogą prowadzić do depresji, a to co pozornie wydaje się nie groźne może uczynić w psychice dziecka nie odwracalne zmiany. Każdy rodzic powinien pamiętać, że psychika małego człowieka jest zdecydowanie inaczej skonstruowana niż osoby dorosłej i posiada znacznie mniejszą wytrzymałość.

Psycholog dziecięcy pomoże dziecku poradzić sobie z problemami

Osoba dorosła z racji na swoje życiowe doświadczenie posiada znacznie wyższą odporność na stres i sytuacje traumatycznie. Dziecko reaguje zupełnie inaczej. Psychologia już dawno dowiodła, że to co nie wzruszy dorosłego człowieka, może zostawić poważny uraz na psychice dziecka. W dzisiejszych czasach największy wpływ na nasze dzieci mają jego rówieśnicy. Istotne jest tak naprawdę wszystko. Począwszy od tego, czy nasze dziecko jest otyłe, a skończywszy na tym, jaki ma telefon, czy w jakich ubraniach chodzi. Niestety zaniedbywane przez rodziców dzieci, często szukają rzeczy, w których będą lepsze od innych, będą się nimi chwalić i szydzić.

Psycholog Lublin – Edyta Aleksandrowicz

Dziecko regularnie wyśmiewane przez rówieśników zaczyna unikać szkoły i bać się do niej chodzić co finalnie może doprowadzić do coraz gorszych wyników osiąganych w szkole i do dodatkowej presji ze strony nauczycieli i rodziców. Takie sytuacje niosą ze sobą ogromne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również życia młodego człowieka. Jedynym właściwym rozwiązaniem w takiej sytuacji staje się psycholog dziecięcy.

Gabinet psychoterapii Lublin – psychodynamika.net

Regularne zajęcia ze specjalistą pozwolą dziecku odetchnąć i uwolnić się od niezdrowej presji rówieśników. Trzeba jednak pamiętać, aby nie odkładać pierwszej wizyty u psychologa, im szybciej zdecydujemy się na rozpoczęcie leczenia, tym szybciej psycholog będzie mógł pomóc naszemu dziecku.

Psychoterapeuta Lublin

Udostępnij

O autorze