Kosmetyka

Zabiegi kosmetyczne na twarz – zadbaj o młody wygląd

Zabiegi kosmetyczne na twarz – zadbaj o młody wygląd

Zabiegi kosmetyczne na twarz to prosty sposób na wiecznie młody wygląd skóry. Przez ostatnie lata obowiązujące kanony piękna bardzo się zmieniły. Dziś cenimy nieskazitelny wygląd – brak zmarszczek, przebarwień, czy wyprysków. Lubimy opalony kolor skóry i brak jakichkolwiek mankamentów. Bardzo często decydujemy się również na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, powiększając usta lub wykonując makijaż permanentny. Nie każdy lubi jednak tak wyraźne efekty zabiegów. Wiele Pań ceni dyskrecję, decydując się na nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne na twarz, które odmładzają, nie zmieniając rysów twarzy.

fot. pixabaycom | cc0

Nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne na twarz

Sonoforeza to jeden z zabiegów na twarz, polegający na wprowadzeniu głęboko w głąb skóry rożnego rodzaju substancji aktywnych, zawartych w kosmetykach za pomocą ultradźwięków. Podczas zabiegu do skóry przykładane jest specjalne urządzenie z głowicą, która wytwarza fale ultradźwiękowe. Ultradźwięki z kolei produkują ciepło, wnikające głęboko w tkankę, gdzie powoduje odprężenie mięśni i skóry. Przepływ limfy oraz krwi poprawiają się, a dzięki temu następuje regeneracja komórek. Efekty zabiegu to stymulacja renegeneracji uszkodzonych tkanek, eliminacja zmarszczek, likwidacja cieni i worków pod oczami, czy ujędrnienie i nawilżenie skóry.

Fotoodmładzanie — jest to zabieg, wykorzystujący dobroczynne działanie światła pulsacyjnego – IPL oraz fal radiowych – FR w walce z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. W widoczny sposób spłyca zmarszczki oraz poprawia napięcie, oraz wygląd skóry, również jej koloryt. Podczas zabiegu fotoodmładzania, światło przenika do skóry właściwej, tam energia świetlna zostaje zamieniona w termiczną, która podgrzewa stare włókna kolagenowe. Takie działanie powoduje ich obkurczenie oraz częściowe zniszczenie. Dzięki temu zostaje pobudzony proces produkcji nowego kolagenu. By uzyskać oczekiwane efekty należy wykonać serię 5-10 zabiegów w 2-4 tygodniowych odstępach. A jakie są efekty? Wyraźne spłycenie zmarszczek, zniwelowanie istniejących oznak starzenia się skóry, podniesienie owalu twarzy, czy ujędrnienie i napięcie skóry.

Należy jednak pamiętać, by wybrać profesjonalny gabinet kosmetyczny do tego rodzaju zabiegów. Bardzo ważny jest bowiem dobór odpowiedniej terapii do danego problemu, z którym się borykamy. Nie można wykonywać żadnych zabiegów kosmetycznych na oślep, po przeczytaniu w internecie o świetnych efektach. Salon kosmetyczny w pierwszej kolejności zawsze oferuje konsultacje, podczas których oceniany jest stan skóry oraz dobierana jest odpowiednia terapia.

Udostępnij

O autorze