Kobieta

Ile kosztuje przedłużanie włosów, jak wygląda?

Ile kosztuje przedłużanie włosów, jak wygląda?

Świat oraz rozwój wielu branż powoduje, że w obecnym czasie prawie wszystko jest możliwe. Kobieta, która od zawsze marzyła o długich, lśniących włosach, już nie musi ich zapuszczać. Wystarczy, że uda się do specjalisty ds. przedłużania włosów i po kilku godzinach stanie się posiadaczką swojej wymarzonej fryzury. Przedstawiona sytuacja to mocno uproszczony scenariusz ponieważ należy pamiętać iż zabieg przedłużania włosów to trochę bardziej skomplikowany proces. Na czym więc polega, jak wygląda, ile kosztuje oraz jaką metodę wybrać aby efekt nas zadowolił?

fot. pixabaycom | cc0

Jak wygląda zabieg przedłużania włosów?

Przebieg usługi tak naprawdę jest niejednoznaczny ponieważ wszystko zależy od tego jaki rodzaj metody zostanie przez nas wybrany. Rynek oferuje nam sporą gamę możliwości bowiem możemy je przedłużyć metodą keratynową, laserową, kanapkową, za pomocą mikroringów, clip-in oraz wieloma innymi. Każda z nich wygląda zupełnie inaczej, pasma sztucznego włosa są łączone z naszym naturalnym w inny sposób, a czas utrzymywania się efektów jest również zróżnicowany. Jaką zatem metodę wybrać aby uzyskać naturalny wygląd przez najdłuższy czas? Nowością w branży jest laserowe przedłużanie włosów, których naturalny efekt powala, a ich czas utrzymywania się to nawet 6 miesięcy. Warto pamiętać, że każda z ww. metod ma swoje plusy oraz minusy, dlatego zanim podejmiemy się decyzji przedłużenia włosów, warto zapoznać się z ich opisem oraz przebiegiem.

Czy przedłużanie włosów to bezpieczny zabieg?

To bardzo częste pytanie ponieważ kobiety marzą o długich włosach, ale nie chcą przy tym zniszczyć swoich naturalnych. Czy jest to do zrealizowania? Fryzjer dokonujący zabiegu nie może dać gwarancji, że naturalny włos i jego stan, nie ulegnie pogorszeniu. Należy pamiętać, że każda metoda przedłużania włosów, w jakiś sposób obciąża nasze naturalne. Zalecana przez specjalistów metoda, która zdaje się być najbezpieczniejsza oraz najmniej obciążająca to metoda kanapkowa.

Ile kosztuje przedłużanie włosów?

Nie da się jasno stwierdzić ile kosztuje usługa przedłużania włosów. Na jej cenę składa się bowiem bardzo wiele czynników takich jak rodzaj sztucznego włosa ponieważ np. włosy dziewicze, nie poddane żadnym do tej pory zabiegom chemicznym, są najdroższe. Dodatkowo dochodzi do tego długość naszych sztucznych pasm, metoda jaką będziemy je doczepiać oraz doświadczenie i umiejętności naszego fryzjera, które również są w cenie.

Pielęgnacja włosów przedłużanych

Jeżeli zależy nam aby efekt przedłużonych włosów pozostał z nami na dłużej i aby ich jakość nie zdradzała nienaturalnego wyglądu, warto stosować się do poniższych zaleceń:

• Nie myj zbyt często włosów, włos sztuczny nie wymaga tak częstego kontaktu z szamponem jak naturalny. Optymalna ilość to 3 razy w tygodniu.
• Nie stosuj szczotki do rozczesywania, wystarczą Twoje dłonie oraz pamiętaj aby nie robić tego na mokro.
• Stosuj kosmetyki do włosów z jak najbardziej naturalnym składem a wszelkie olejki nakładaj dopiero od połowy pasma.
• Zaleca się aby podczas suszenia włosów, czy też ich prostowania, strumień ciepła nie był kierowany na złączenia pasm. Może to skutkować ich rozszczepieniem.

Udostępnij

O autorze