KobietaPorady

Nanoplastia włosów

Nanoplastia włosów

Co to jest nanoplastia włosów? Co to jest nanoplastia włosów? Nanoplastia włosów to kolejny z zabiegów pielęgnacyjnych, polegający na wyprostowaniu włosów z wykorzystaniem nanotechnologii. Cząsteczki materii wnikają głęboko w strukturę włosów, dając efekt tafli bez użycia środków chemicznych. Jest to zatem doskonały zabieg fryzjerski dla wszystkich, którzy marzą o idealnie gładkich włosach przez długi czas, ale boją się bardziej inwazyjnych zabiegów.
Na czym polega nanoplastia włosów? Nanoplastia to zabieg fryzjerski, polegający na trwałym prostowaniu z wykorzystaniem prostownicy i specjalnego preparatu. Przez działanie wysokiej temperatury, składniki preparatu wnikają głęboko w strukturę włosów. W składzie preparatów do nanoplastii na próżno szukać środków chemicznych. Znajdziemy za to całe mnóstwo składników wzmacniających, takich jak kwasy octowe, cysteiny, kwas glioksylowy, keratyna, aminokwasy, kolagen, olej arganowy, proteiny oraz nawilżające masła i olejki. Moc składników odżywczych potrafi trwale wyprostować nawet najbardziej oporne na prostowanie włosy, a efekty utrzymują się ponad pół roku, przez co zabieg zyskuje coraz więcej zwolenników. Czy nanoplastia ma jakieś wady? Profesjonalnie wykonany zabieg, to prawdziwa bomba witaminowa dla włosów oraz fryzura niczym z największych okładek.

nanoplastia włosów - włosy kobieta
fot. pixabaycom | cc0

Jak wygląda zabieg nanoplastii?

Na czyste i umyte włosy, fryzjer nakłada specjalny preparat do nanoplastii, nakłada czepek, a następnie zmywa kosmetyk i suszy pasma. Następny etap to bardzo dokładne prostowanie włosów pasmo po paśmie, dokładnie tak jak w przypadku prostowania keratynowego. Na koniec fryzjer znów myje i suszy włosy. Nanoplastia może trwać od 3 do nawet 6 godzin, w zależności od tego, jakie włosy ma klientka — czy włosy są długie oraz jaką mają gęstość. Dokładny czas trwania zabiegu zależy także od danego preparatu i zaleceń producenta.

Nanoplastia włosów — w domu czy u fryzjera? Każdy zabieg fryzjerski najlepiej wykonywać u fryzjera. Dobry stylista fryzur dobierze odpowiedni preparat oraz czas zabiegu. Zabiegi pielęgnacyjne wymagają wiedzy i doświadczenia. Cena za nanoplastię różni się w zależności od długości i gęstości włosów klientki, a także od rodzaju zastosowanego preparatu. Przeważnie koszt waha się w przedziale 300-1000 zł.

Nanoplastia, a keratynowe prostowanie włosów

Na pierwszy rzut oka nanoplastia i keratyna wyglądają niemalże tak samo. Nawet przebieg obu zabiegów jest do siebie łudząco podobny. Istnieją jednak podstawowe różnice. Keratynowe prostowanie włosów, mimo użycia środków chemicznych, nie zawsze zadziała na mocno kręconych włosach, typu afro. Zdecydowanie mocniejszy efekt daje zatem nanoplastia. Środki — keratynowe prostowanie włosów wymaga zastosowania formaldehydu, natomiast nanoplastia opiera się na działaniu naturalnych składników. Z tego wynika kolejna różnica. Keratynowe prostowanie w ciąży jest kategorycznie zabronione, natomiast nanoplastia w ciąży jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym.

Udostępnij

O autorze