Porady

Ile kosztuje uługa wedding plannera?

Ile kosztuje uługa wedding plannera?

Zawód wedding plannera przywędrował do nas z zachodu. W USA młode pary planujące ślub oraz wesele, nie wyobrażają sobie jego organizacji bez pomocy konsultanta ślubnego. W Polsce nadal wedding planner musi udowadniać, że jest potrzebny aby w końcu został doceniony. Często nie zdajemy sobie spawy z liczby obowiązków jaka spoczywa na młodej parze, która bywa naprawdę zaskakująca, do momentu aż sami nie staniemy w obliczu organizacji całego przedsięwzięcia. Przyszłe małżeństwo często uważa, że pomoc rodziny bądź znajomych zupełnie wystarczy, natomiast w ferworze wszystkich obowiązków, zapominamy o najważniejszym, czyli o radości, którą powinno nam to wszystko sprawiać. Czy biorąc na siebie tak dużą odpowiedzialność, jesteśmy wstanie nadal się z tego cieszyć, czy zaczynamy być tym wszystkim zmęczeni? To właśnie w takich momentach idealnie sprawdza się pomoc wedding plannera, który potrafi nas odciążyć z wielu obowiązków, wymyślić temat przewodni wesela, przygotować i dopilnować każdego elementu scenariusza oraz wynegocjować niższe stawki od podwykonawców.

fot. pixabaycom | cc0

Dla kogo przeznaczona jest współpraca z wedding plannerem?

Obecne czasy w jakich przyszło nam żyć, to okres, w którym poświęcamy bardzo wiele życia na pracę, spełnianie marzeń oraz dążenie do postawionych sobie celów. Niestety przez to wszystko, czas jakim dysponujemy, jest niesamowicie okrojony. Młoda para, która planuje wesele, często posiada wizję idealnego wydarzenia, natomiast nie zawsze ma czas na jego realizację. Z pomocą w takich sytuacjach, ale nie tylko, przychodzi wedding planner. Pomoże we wszystkim, a dodatkowo zadba o to aby nikt nie zapomniał o tym, o czym nawet nie pomyśleliśmy.

Ile kosztuje usługa wedding plannera?

Nie ma jednoznacznej kwoty, którą można byłoby uznać za wynagrodzenie wedding plannera. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy wedding planner posiada określone, podstawowe wynagrodzenie, które jest kwotą wyjściową. Wynagrodzenie końcowe natomiast zależne jest od nakładu obowiązków, czy też nagłych i niespodziewanych sytuacji, które zawsze mogą pojawić się podczas organizacji wesela. Często natomiast ostateczna cena usługi wedding plannera składa się z kwoty podstawowej oraz danego procentu od całego budżetu wydarzenia. Ta liczba waha się od 10 do 30 %. Warto dodać, że niezależnie od wynagrodzenia, jakie otrzymuje konsultant ślubny, jego praca jest nieoceniona. Nakład obowiązków, stres, praca pod presją czasu, to wszystko sprawia, że ten zawód nie jest wcale taki prosty. Natomiast cel tego wysiłku jest tylko jeden, uszczęśliwić młodą parę oraz jej gości, a to bezcenna wartość.

Udostępnij

O autorze