Porady

Jak wybrać salę weselną?

Jak wybrać salę weselną?

Ślub to najważniejszy moment w życiu każdej młodej pary. Niestety stawia przed narzeczonymi wiele dylematów. Należy zaplanować wszystko niekiedy kilka lat do przodu i zadbać o najmniejszy szczegół. Pierwszym wyborem przed jakim staje para młoda planując ślub i wesele jest wybór sali weselnej. Jest to najważniejsza sprawa ponieważ to od sali weselnej zależy jakość zabawy naszych gości na weselu. Jeszcze kilka lat temu młodzi mieli mocno ograniczony wybór, dziś sal weselnych w każdym mieście przybywa z roku na rok, dając nieograniczone możliwości wyboru młodej parze.

Czym się kierować by wybrać idealną salę na weselę?

fot. pixabaycom | cc0

Liczba gości

Planując wesele przede wszystkim wiemy ile gości zamierzamy zaprosić i to właśnie jest najważniejszy aspekt, którym powinniśmy kierować się wybierając salę weselną. Sala musi pomieścić naszych gości tak, by można było swobodnie siedzieć przy stołach oraz by było jak najwięcej miejsca do zabawy i tańców. Dodatkowo należy również pamiętać o miejscach dla obsługi wesela, czyli np. dla zespołu lub DJ’a.

Lokalizacja i transport

Gdy wiemy już, że sala bez trudu pomieści naszych gości należy pomyśleć o miejscach noclegowych. Często lokale weselne dysponują własną bazą noclegową i jest to najlepsze rozwiązanie. Następna sprawa to lokalizacja i transport. Najlepiej, gdy lokal znajduje się niedaleko kościoła, w przeciwnym przypadku dobrze jest wręczyć gościom mapkę dojazdu. Dobrym rozwiązaniem jest również wynajem autokaru lub kilku busów, by goście bez samochodów mogli swobodnie dotrzeć na miejsce zabawy, a w nocy bezpiecznie wrócić do domu.

Koszt wynajęcia sali oraz udogodnienia

Ważnym, o ile nie najważniejszym aspektem jest koszt za wynajem sali weselnej.
Należy sprawdzić dokładnie co w danej cenie oferuje nam lokal weselny, jakie posiada udogodnienia i jaką ilość posiłków oferuje. Posiłki – wybór menu, czyli to na co najbardziej zwracają uwagę goście. Jakość i ilość jedzenia jest bardzo ważna. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji należy przetestować i wypróbować dania, jakie oferuje nam lokal.
Wygląd sali musi zgadzać się z naszym motywem przewodnim wesela. Oczywiście każdą salę można dodatkowo ozdobić, jednak nie wybierzemy pałacu, gdy planujemy wesele w stylu boho.
Ważne jest również miejsce na zewnątrz budynku, powinniśmy wziąć pod uwagę czy na naszym weselu będą dzieci, osoby starsze, osoby niepełnosprawne. Czy będzie miejsce zaciszne, gdzie osoby takie będą mogły odpocząć, a dzieci swobodnie się pobawić.

Wybór sali weselnej z pewnością nie należy do łatwych. Musimy wziąć pod uwagę wiele dodatkowych aspektów. Jednak warto poświęcić na to więcej czasu i znaleźć sale idealnie spełniającą nasze kryteria. Od naszego wyboru zależy wygoda i zadowolenie naszych gości.

Udostępnij

O autorze