Porady

Gdzie zorganizować wesele?

Gdzie zorganizować wesele?

Planowanie wesela to nie lada wyzwanie dla młodej pary oraz jej rodziny. Kluczową rolę odgrywa tu przede wszystkim miejsce, w którym odbędzie się nasze wydarzenie życia. Co wybrać? Czy dom weselny, restaurację, plener, a może hotel?

fot. pixabaycom | cc0

Dom weselny

W zasadzie to najczęstsza decyzja jaką podejmują młodzi ludzie, planujący swoje wesele marzeń. Ogromnym plusem, który zdaje się przechylać szalę decyzji jest fakt, że domy weselne posiadają kompleksową obsługę w realizacji takich wydarzeń. Własna kuchnia, sala taneczna, miejsce na orkiestrę, pokoje sypialniane oraz niekiedy dekoratorzy, cukiernicy itp. Oczywiście nie zawsze musimy korzystać z usług podwykonawców polecanych przez właścicieli domów weselnych, ale jest to spory plus w momencie, kiedy nie dysponujemy własnym kontaktem. Kolejnym plusem jest to iż dzisiaj bardzo często możemy spotkać się z sytuacją, kiedy przy domie weselnym, została usytuowana kapliczka. Dzięki temu młoda para może wziąć tam ślub a tym samym mieć blisko na sale weselną, co zdecydowanie będzie sporą oszczędnością czasu. Zanim jednak zdecydujemy się na jakikolwiek wybór, powinniśmy zasięgnąć opinii osób, które miały już okazję realizować wesele w danym obiekcie. To dosyć istotne bowiem kompleksowa obsługa może wiązać się ze sporym wydatkiem, który warto powiązać z jakże ważną jakością.

Hotel

Ten rodzaj obiektu zazwyczaj cechuje się tym iż nasi goście weselni, którzy przyjeżdżają z dalekich stron, zawsze mają pewność co do miejsca noclegu. Dodatkowo hotele dysponują z reguły sporymi salami, na których można tańczyć do białego rana. Natomiast minusem jest zazwyczaj kuchnia bowiem nie ona z reguły jest tu najważniejsza. Warto dodać, że nie każdy hotel posiada ogród, który w letnim okresie świetnie sprawdza się podczas wesel, gdy nasi goście zmęczeni zabawą, chcą po prostu odetchnąć świeżym powietrzem.

Restauracja

Ten wybór to świetne rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się zorganizować wesele dla niewielkiej ilości gości. Restauracje, które oferują realizacje tego typu przyjęć, najczęściej charakteryzują się dobrą kuchnią, natomiast nigdy nie zaszkodzi zaczerpnąć o niej opinii u innych osób. Niestety w tego typu obiekcie nie przygotujemy hucznej imprezy weselnej z zespołem i tańcami na dużej sali. Restauracje nie zawsze też pozwalają na dekoracje swoich pomieszczeń, dlatego przed rezerwacją daty, warto o to zapytać.

Plener

Odkąd w Polsce można brać ślub cywilny poza Urzędem Stanu Cywilnego, plener staje się coraz mocniej popularny i pod względem brania ślubów jak i organizacji przyjęć weselnych. To na pewno wspaniała pamiątka i coś zupełnie innego, oryginalnego, wyróżniającego się. Natomiast w przypadku tego typu miejsc, młodą parę czeka zdecydowanie więcej pracy niż np. przy wyborze domu weselnego, gdzie kompleksowa obsługa sprawia, że oszczędzamy sporą ilość czasu. Dodatkowo organizowanie wesela w plenerze, często wiąże się z większym kosztem, a pogoda, nigdy nie jest niczym pewnym.

Udostępnij

O autorze