KobietaKosmetyka

Stylizacja paznokci

Stylizacja paznokci

Stylizacja paznokci stała się niezwykle popularnym zabiegiem kosmetycznym ostatnich lat.
Stosunkowo tani, szybki i bezpieczny sposób na piękne i zdrowe paznokcie, które są wizytówką każdej kobiety. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele metod stylizacji paznokci, ich przedłużania, malowania i zdobienia. Najbardziej popularne to manicure żelowy i manicure hybrydowy.

fot. pixabaycom | cc0

Czy warto stylizować paznokcie?

Czy warto stylizować paznokcie? Biorąc pod uwagę ilość dostępnych dziś metod i wygodę płynącą z posiadania wystylizowanych paznokci, które nie łamią się i nie odpryskują odpowiedź jest oczywista. Paznokcie wykonane przez profesjonalną kosmetyczkę będą cieszyć przez wiele tygodni swoim pięknym wyglądem. Można je przedłużyć żelem lub wykonać niezwykle trwały manicure hybrydowy. Zatem czy warto stylizować paznokcie? Warto, dla swojej wygody i nieskazitelnego wyglądu dłoni.

Ile kosztuje stylizacja paznokci?

Ceny stylizacji paznokci różnią się w zależności od metody jaką wybierzemy oraz stanu naszej płytki. Stylizacją można nazwać już podstawowy manicure polegający na wycięciu skórek i nadaniu kształtu płytce, ceny takiej stylizacji w Lublinie rozpoczynają się od 50zł.
Ile kosztuje stylizacja paznokci jeżeli weźmiemy pod uwagę ich przedłużanie i manicure hybrydowy? W Lublinie ceny manicure hybrydowego starują od 70zł, przedłużanie paznokci żelem to koszt od 100zł w górę w zależności od zdobień jakie wybierzemy.

Ile trwa stylizacja paznokci u kosmetyczki?

Czas stylizacji paznokci zależy w dużej mierze od stanu naturalnej płytki paznokcia. Wpływ na czas trwania zabiegu ma również wybrana przez klientkę metoda. Ile trwa stylizacja paznokci u kosmetyczki biorąc pod uwagę poszczególne metody stylizacji?
Manicure podstawowy trwa przeważnie ok.30 minut, manicure hybrydowy około godziny, zaś przedłużanie paznokci od 1 godziny do 2 godzin w zależności od tego czy wybierzemy skomplikowane zdobienia.

Gdzie wykonać stylizację paznokci?

Stylizację paznokci najlepiej wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym, u kosmetyczki, która stale się szkoli i posiada odpowiednie certyfikaty. Brak doświadczenia poza znacznym wydłużeniem czasu zabiegu może spowodować uszkodzenie naturalnej płytki. Zbyt mocne spiłowanie płytki niesie za sobą poważne konsekwencje. Paznokcie wykonane przez amatora mogą również nieestetycznie wyglądać, mogą być grube i nierówne oraz zapewne szybko odpadną.
Zatem gdzie wykonać stylizację paznokci? Zdecydowanie u profesjonalistki.

Paznokcie hybrydowe

Paznokcie hybrydowe to najpopularniejsza metoda stylizacji paznokci. Jest najtańsza, szybka i bezpieczna dla paznokci. Wyróżnia się dużą trwałością i bardzo estetycznie wygląda. Hybryda to nic innego jak połączenie lakieru do paznokci z żelem, który utwardza się w lampie UV – to właśnie dlatego są tak trwałe i odporne na uszkodzenia.

Co to są paznokcie hybrydowe?

Paznokcie hybrydowe to paznokcie pomalowane specjalnym lakierem łączącym w sobie właściwości zwykłego lakieru do paznokci z trwałym, utwardzanym w lampie żelem. Paznokcie hybrydowe charakteryzują się dużą trwałością na uszkodzenia, odpryski i matowienie. W przeciwieństwie do innych metod paznokcie hybrydowe wykonuje się na naturalnej płytce paznokcia, która została uprzednio odpowiednio przygotowana. Co to są paznokcie hybrydowe?
To paznokcie, które się nie łamią, nie odpryskują i wyglądają świeżo przez kilka tygodni.

Ile wytrzymują paznokcie hybrydowe?

To ile wytrzymują paznokcie hybrydowe zależy w dużej mierze od stanu naturalnych paznokci oraz stylu życia. Przeważnie trwałość paznokci hybrydowych to 3 – 4 tygodnie. Jeżeli jednak wykonujemy dużo prac domowych lub po prostu pracujemy dłońmi np. pisząc na klawiaturze paznokcie hybrydowe wytrzymają niekiedy dwa tygodnie. Ile wytrzymują paznokcie hybrydowe?
To kwestia indywidualna, jednak nie zważając na tryb życia przez minimum dwa tygodnie powinny wyglądać nieskazitelnie.

Ile kosztują paznokcie hybrydowe u kosmetyczki?

Ile kosztują paznokcie hybrydowe u kosmetyczki? W Lublinie ceny rozpoczynają się od 70zł, koszt może wzrosnąć jeżeli zdecydujemy się na pracochłonne wzorki lub inne zdobienia paznokci.

Jaki lakier do paznokci hybrydowych?

Jaki lakier do paznokci hybrydowych jest powszechnie używany w salonach kosmetycznych? Do wyboru jest obecnie wiele marek profesjonalnych lakierów hybrydowych do paznokci i ciężko określić jedną markę. Każdy salon ma swoje upodobania i doświadczenia z lakierami. W dobrym, profesjonalnym salonie kosmetycznym kosmetyczki często testują, który lakier będzie dla danej klientki najlepszy ponieważ mają duży wybór dostawców i traktują każde paznokcie indywidualnie.

Paznokcie żelowe

Paznokcie żelowe to ratunek dla pań, które zmagają się z łamiącymi paznokciami, których nie można zapuścić. Paznokcie żelowe to sposób na przedłużenie naturalnych paznokci w bezpieczny i bezbolesny sposób. Na naturalną, uprzednio przygotowaną płytkę nakłada się specjalistyczny żel w dwojaki sposób – na tipsie lub na szablonie. Utwardzony w lampie UV żel daje po pomalowaniu efekt niezwykle naturalny, a paznokcie są bardzo trwałe.

Co to są paznokcie żelowe?

Co to są paznokcie żelowe? Przedłużone żelem, trwałe i eleganckie paznokcie, które nie łamią się i nie odpryskują. Paznokcie żelowe to świetny sposób na posiadanie długich, mocnych paznokci, o których marzy każda kobieta. Na uprzednio przygotowaną i odtłuszczoną płytkę paznokcia nakłada się specjalistyczny żel, który już po 2 – 3 minutach w lampie UV jest całkowicie utwardzony.
Klientka określa odpowiednią długość paznokcia jaką chce posiadać na specjalnym szablonie, następnie kosmetyczka nakłada żel od skórek do końca szablonu i utwardza żel w lampie UV.
Po zastygnięciu szablon zostaje usunięty, a kosmetyczka piłuje żel, aby nadać wygląd naturalnego paznokcia. Co to są paznokcie żelowe? Przedłużone specjalnym żelem, trwałe i piękne paznokcie.

Ile wytrzymują paznokcie żelowe?

To ile wytrzymują paznokcie żelowe również zależy w dużej mierze od trybu życia i naturalnych paznokci. Dobrze wykonane paznokcie żelowe powinny wytrzymać nawet kilka tygodni. Przeważnie jest to od 3 do 4 tygodni. Mogą utrzymywać się nawet dłużej jednak naturalny odrost będzie powodował mało estetyczny wygląd w związku z tym po upływie 3 tygodni należy udać się do salonu na uzupełnianie.

Ile kosztują paznokcie żelowe u kosmetyczki?

To, ile kosztują paznokcie żelowe zależy od miejsca w jakim je wykonujemy oraz od tego czy decydujemy się na zdobienia czy nie. W Lublinie koszt wykonania paznokci żelowych rozpoczyna się od 100zł. Cena rośnie wraz z ilością czasochłonnych zdobień na jakie się zdecydujemy.
Zatem ile kosztują paznokcie żelowe u kosmetyczki? Koszt paznokci żelowych to od 100zł do 200zł.

Jaki lakier do paznokci żelowych?

To, jaki lakier do paznokci żelowych zostanie zastosowany zależy od salonu w jakim wykonujemy manicure. Każdy salon ma swoje marki, których używa. Można natomiast wybrać spośród wielu kolorów oraz zdecydować się na zdobienia i przeróżne wzorki, które wykonane profesjonalnie będą zachwycać wyglądem.

Paznokcie hybrydowe, czy żelowe – które lepsze?

Paznokcie hybrydowe, czy żelowe – które lepsze? Jakie wybrać? To zależy od efektu jaki chcemy osiągnąć i od rodzaju i stanu naturalnej płytki. Paznokcie hybrydowe nakładane są na naturalną płytkę paznokcia, paznokcie żelowe to rodzaj przedłużania paznokci, które są zbyt krótkie i nie mogą urosnąć. Jest to zatem indywidualna sprawa i decyzja. Panie, którym zależy na naturalnym efekcie i dużo pracują dłońmi powinny skłonić się ku hybrydzie – panie, które marzą o długich i efektownych paznokciach ku paznokciom żelowym.

Jak dbać o paznokcie?

Paznokcie żelowe bądź hybrydowe będą cieszyć długo swoim wyglądem, o ile będziemy o nie odpowiednio dbać. Jedne i drugie pod wpływem detergentów mogą szybciej ulec zniszczeniu lub nawet odpaść. Należy używać rękawiczek do prac domowych. Jak dbać o paznokcie? Należy smarować dłonie kremami, a skórki oliwkami oraz chronić je przed kontaktem z chemią.

Dlaczego paznokcie żelowe i hybrydowe odpadają?

To całkowicie normalne, że zdarza się odpadanie paznokci żelowych. Jeżeli chodzi o hybrydę, wykonana na naturalnej płytce może jedynie odprysnąć bądź może złamać się naturalny paznokieć.
Paznokcie żelowe mogą ulec zniszczeniu jeżeli manicure będzie źle wykonany. Manicure wykonany u amatorki może skutkować podchodzeniem bąbli z powietrzem, a to z kolei grozi grzybicą i ich odpadaniem. Dużo pracy przy komputerze, a konkretnie pisanie na klawiaturze również może spowodować odpadanie paznokci żelowych.
Podsumowując, dlaczego paznokcie żelowe i hybrydowe odpadają? Ponieważ są źle wykonane lub zbyt drastycznie je traktujemy.

Co ile robić paznokcie?

Co ile robić paznokcie – to zależy od rodzaju posiadanego manicure oraz trybu życia.
Paznokcie hybrydowe ponieważ wykonywane są naturalnej płytce mogą wytrzymać nieco krócej,
2- 3 tygodnie. Paznokcie żelowe by wyglądały estetycznie i nie miały dużych odrostów należy uzupełniać co 3 tygodnie.
Jak zmyć paznokcie hybrydowe i żelowe?

Zmywanie manicure wykonanego w salonie kosmetycznym w domu może skutkować zniszczeniem paznokcia. Jest to bardzo niebezpieczne. W celu usunięcia, zmycia paznokci hybrydowych i żelowych należy udać się do salonu, w którym były wykonane. Kosmetyczka zrobi to w taki sposób, że naturalna płytka będzie w pełni bezpieczna. Wykonując zabieg zmywania paznokci w domu możemy zbyt głęboko spiłować płytkę i poważnie ją uszkodzić.
Jak zmyć paznokcie hybrydowe i żelowe? Tylko i wyłącznie u kosmetyczki.

Udostępnij

O autorze