Codziennośćpsycholog

Psychoterapia krótkoterminowa

Psychoterapia krótkoterminowa

Psychoterapia krótkoterminowa, to rodzaj terapii który trwa znacznie krócej niż terapie długoterminowe. Psychoterapia krótkoterminowa potrafi ograniczyć się do kilku spotkań podczas których prowadzone są rozmowy z pacjentem. W czasie terapii psycholog próbuje naprowadzić osobę korzystającą z pomocy, aby spojrzała na siebie i swoje problemy z innej perspektywy.

Dla kogo psychoterapia krótkoterminowa?

Z psychoterapii krótkoterminowej, może skorzystać niemal każdy kto nie potrafi samodzielnie uporać się ze swoimi problemami. Popularna jest wśród małżeńst, dzieci i młodzieży. Potrafi skutecznie pomóc ze wszelkim „drobniejszymi” problemami natury psychicznej, dzięki temu wykorzystywana jest między innymi w problemach w pracy czy w szkole.

Psychoterapia krótkoterminowa
fot. pixabay.com CC0 – photorama

Ile kosztuje terapia krótkoterminowa?

Pojedyńcza sesja terapeutyczna, to koszt od 90zł w zależności od miasta i renomy psychoterapeuty. Cały cykl trwa zazwyczaj około 10 właściwych sesji, poprzedzonych konsultacją psychologiczną.

Szukasz ofert psychoterapii w Lublinie? Sprawdź na:

Psycholog LublinPsychoterapia Lublin

Dobry psychoterapeuta potrafi dobrze rozpoznać problem, postawić skuteczną diagnozę i przeprowadzić skuteczne terapie, dzięki czemu pacjent szybko wraca na właściwy tor. Nie lekceważmy zatem problemów natury psychicznej, gdyż te potrafią być niezwykle groźne i uprzykrzyć nam codzienne życie przez długi czas. W cięższych stanach nie obędzie się też bez leków wspomagających leczenie które może przepisać nam lekarz psychiatra.

 

Udostępnij

O autorze