Luźno o zdrowiu i życiu

Psychoterapia krótkoterminowa, to rodzaj terapii który trwa znacznie krócej niż terapie długoterminowe. Psychoterapia krótkoterminowa potrafi ograniczyć się do kilku spotkań podczas których prowadzone są rozmowy z pacjentem. W czasie terapii psycholog próbuje naprowadzić osobę korzystającą z pomocy, aby spojrzała na siebie i swoje problemy z innej perspektywy.

Dla kogo psychoterapia krótkoterminowa?

Z psychoterapii krótkoterminowej, może skorzystać niemal każdy kto nie potrafi samodzielnie uporać się ze swoimi problemami. Popularna jest wśród małżeńst, dzieci i młodzieży. Potrafi skutecznie pomóc ze wszelkim „drobniejszymi” problemami natury psychicznej, dzięki temu wykorzystywana jest między innymi w problemach w pracy czy w szkole.

Psychoterapia krótkoterminowa

fot. pixabay.com CC0 – photorama

Ile kosztuje terapia krótkoterminowa?

Pojedyńcza sesja terapeutyczna, to koszt od 90zł w zależności od miasta i renomy psychoterapeuty. Cały cykl trwa zazwyczaj około 10 właściwych sesji, poprzedzonych konsultacją psychologiczną.

Szukasz ofert psychoterapii w Lublinie? Sprawdź na:

Psycholog LublinPsychoterapia Lublin

Dobry psychoterapeuta potrafi dobrze rozpoznać problem, postawić skuteczną diagnozę i przeprowadzić skuteczne terapie, dzięki czemu pacjent szybko wraca na właściwy tor. Nie lekceważmy zatem problemów natury psychicznej, gdyż te potrafią być niezwykle groźne i uprzykrzyć nam codzienne życie przez długi czas. W cięższych stanach nie obędzie się też bez leków wspomagających leczenie które może przepisać nam lekarz psychiatra.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *