psycholog

Psychopata w społeczeństwie

Kim jest psychopata?

Psychopata, to osoba, która z reguły większości ludzi kojarzy się z seryjnym mordercą. Większość z nas myśli, że te osobnik ma zło w czystej postaci wypisane na twarzy. Nie wszyscy przy tym zdają sobie z tego sprawę, że ten rodzaj człowieka w dobie współczesnego świata znakomicie radzi sobie w pracy.

Zwłaszcza w korporacji, gdzie olbrzymi susami pokonuje kolejne szczeble kariery. Na ogół jest to pełen uroku człowiek, który posiada liczne grono przyjaciół. Jest on miłym towarzyszem zabaw i atrakcyjnym znajomym.

Problem zaczyna się w momencie, kiedy stajemy się ofiarą tego typu człowieka i postanawia on wykorzystać nas z pełną premedytacją do swoich życiowych celów. Największą cenę przy tym poniesiemy w chwili, kiedy nasz plan jest skrajnie odmienny od jego zamierzeń.

Psycholog w biznesie
fot. pixabay.com CC0 – photorama

Taka sytuacja to katastrofa. Małymi mackami osacza nas zły los i tylko pewne sygnały informują nas o tym, że za chwilę wydarzy się coś niespodziewanego. Coś, co być może na zawsze odmieni nasze życie tak, że będziemy czuli się z tym bardzo źle.

Udostępnij

O autorze