Kobieta

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny, który polega na trwałym podkreśleniu walorów urody i uwydatnieniu wyglądu oczu, ust i brwi. Makijaż permanentny oczu to najczęściej wykonanie kreski na górnej lub dolnej powiece, trwały makijaż ust polega natomiast na poprawie ich koloru, kształtu i lekkiego, optycznego powiększenia, a makijaż permanentny brwi to korekta i wyregulowanie ich kształtu. Trwały makijaż pozwala także odzyskać piękny wygląd i pewność siebie osom, które z różnych względów utraciły swoje naturalne rzęsy lub brwi.
Makijaż permanentny jest to zatem sposób, by wyglądać perfekcyjnie niezależnie od warunków zewnętrznych ponieważ ze względu na to, że jest to makijaż trwały nie rozmaże się w najmniej oczekiwanym momencie.

fot. pixabaycom | cc0

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to makijaż trwały. Jest to świetna alternatywa dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej ponieważ pozwala uzyskać szybki efekt lekkiego liftingu i podkreślenia walorów urody. Makijaż permanentny jest to jednak przede wszystkim zabieg kosmetyczny polegający na wprowadzeniu pod skórę barwnika za pomocą cienkiej, jednorazowej igły.
Zabieg ten zawsze odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest stosunkowo bezbolesny i bezpieczny.

Co to jest makijaż permanentny ust?

Makijaż permanentny ust to nic innego jak trwały makijaż, który utrzymuje się od 2 do 5 lat na naszych wargach. Zabieg pozwala wyrównać asymetrię ust, delikatnie je powiększyć oraz nadać im idealny kształt i mocny kontur. Pozwala cieszyć się idealnie wyglądającymi ustami bez konieczności ich codziennego malowania. Sam zabieg nie trwa długo jednak mimo znieczulenia dla niektórych pacjentek okazuje się dosyć bolesny. Ligernistka rozpoczyna go od narysowania konturu, następnie przystępuje do wprowadzenia barwnika na całe usta. Efekt zależy od indywidualnych upodobań, a kolor dobieramy podczas konsultacji.

Czym jest makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi pozwala uzyskać ich idealny kształt co niekiedy stanowi dla kobiet duży problem. Dodatkowo sprawia, że wyostrzają się rysy twarzy i głębia spojrzenia. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które straciły swoje naturalne włoski i szansa na zdrowy, promienny wygląd.
Makijaż permanentny brwi jest najpopularniejszym zabiegiem wśród trwałych makijaży z uwagi na trudności jakie brwi sprawiają wielu kobietom. Brwi nie rozmazują się i mają idealny kształt dobrany przez specjalistę do naszych rysów twarzy. Sam zabieg jest stosunkowo bezbolesny i szybki. Dostępne obecnie różne techniki makijażu brwi sprawiają, że można indywidualnie dobrać odpowiednią technikę do urody klientki. Efekt jest natychmiastowy i w pełni naturalny pod warunkiem, że wykonuje go specjalista.

Jakie jeszcze miejsca kwalifikują się do wykonania zabiegu makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny to idealne rozwiązanie, by uzyskać głębie spojrzenia wykonując kreskę na górnej bądź dolnej powiece. W zależności od upodobań klientki i efektu jaki chcemy osiągnąć kreskę można wykonać na górnej powiece, co powiększy optycznie oczy oraz na dolnej powiece, dopełniając idealnie makijaż. Dla odważnych klientek istnieje również metoda kreski dekoracyjnej, czyli nieco mocniejszej kreski na powiece górnej. Kreska wykonana metodą makijażu permanentnego pozwoli uzyskać bardziej wyraźną linię rzęs i idealnie dopełni nasz makijaż.

Ile trwa zabieg makijażu permanentnego?

Każdy zabieg makijażu permanentnego rozpoczyna się od konsultacji z klientką i omówienia pożądanego efektu. Następnie należy nałożyć znieczulenie miejscowe w postaci specjalnej maści znieczulającej. Gdy znieczulenie zaczyna działać można przystąpić do wykonywania zabiegu.
Sam zabieg nie trwa długo, jest to przeważnie od 1 godziny do 3 godzin.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego?

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu makijażu permanentnego to:

– infekcje wirusowe lub bakteryjne oraz opryszczka
– ciąża i okres karmienia piersią
– cukrzyca, nie wyklucza całkiem osób, które na nią chorują jednak przed wykonaniem makijażu konieczna jest konsultacja z lekarzem
– nowotwór również nie wyklucza, jest wręcz ratunkiem dla odzyskania zdrowego wyglądu dla osób, które przeszły chemioterapię, ale warunkiem koniecznym jest pozytywna opinia od lekarza
i dobre wyniki badań krwi
– przyjmowanie leków rozrzedzający krew, które powodować mogą nadmierne krwawienie podczas zabiegu
– przyjmowanie leków sterydowych
– łuszczyca, ponieważ pigment może się nie przyjąć

Jakie są wskazania po zabiegu?

Skóra po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego jest lekko opuchnięta. Dwa dni po zabiegu może również pojawić się łuszczenie skóry i strupki. Miejsce zabiegu należy smarować specjalną natłuszczającą maścią, którą przeważnie otrzymujemy po zabiegu od ligernistki. Bezpośrednio po zakończonym zabiegu makijażu nie można również zbyt przegrzewać skóry i narażać jej na wilgoć bądź promieniowanie UV. W związku z tym należy odczekać kilka dni zanim wybierzemy się na solarium bądź saunę. Najlepiej wykonać zabieg jesienią lub zimą, gdy nasza twarz nie jest narażona na silne promieniowanie słoneczne.

Gdzie najlepiej wykonać makijaż permanentny?

Zabieg makijażu permanentnego najlepiej wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym, w którym osoba wykonująca zabieg posiada tytuł ligernistki poparty licznymi certyfikatami.
Pamiętajmy, że makijaż permanentny to makijaż trwały w związku z tym musimy być całkowicie pewni co do tego komu powierzamy naszą twarz.

Ile kosztuje makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to koszt od 500zł do 1300zł. Wysokość ceny zależy od rodzaju zabiegu, metody jego wykonania oraz miasta w jakim wykonujemy makijaż permanentny. W cenę zabiegu najczęściej wliczona jest również korekta, którą wykonuje się zwykle 3 – 4 tygodnie po pierwszym zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego?

Przed wykonaniem makijażu permanentnego należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu. Jeżeli nie ma przeciwwskazań to ligernistka przygotowuje nas do zabiegu.
Najpierw przeprowadza konsultacje, następnie przystępuje do znieczulenia.

Czy warto wykonać makijaż permanentny?

Zabieg makijażu permanentnego daje natychmiastowy efekt, jest stosunkowo bezbolesny, szybki i trwały. Pozwala uzyskać zalotne spojrzenie bądź idealne, jędrne i pełne usta. Daje oszczędność czasu podczas codziennych przygotowań i nie zmywa się pod wpływem wilgoci.
Wykonany przez profesjonalistę będzie cieszył idealnym makijażem przez lata.

Udostępnij

O autorze