PoradyStomatologia

Odwiedzaj dentystę systematycznie

Odwiedzaj dentystę systematycznie

Gabinet stomatologiczny, to miejsce które odwiedzamy ze sporą niechęcią. Przed każdą wizytą paraliżuje nas strach. Jak się okazuje, całkiem niepotrzebnie. Dzisiejsze metody leczenia zębów są bowiem dużo bardziej przyjazne pacjentowi aniżeli kilkanaście lat temu.

Stomatolog Lublin – odwiedź stronę gabinetu stomatologicznego

Dzisiejsze gabinety stomatologiczne, to niemal salony odnowy biologicznej dla naszego uzębienia. Szczególnie te zadbane, eleganckie i wyposażone w nowoczesny sprzęt oraz designerskie meble biurowe. To wszystko sprawia, że w gabinecie czujemy się już z wejścia komfortowo i bezpiecznie. Tak na prawdę bowiem, wszystko odbywa się w naszych głowach. Za cały strach przed wizytą u dentysty odpowiada nasza psychika, która podświadomie każe nam przeciągać wizytę.

Stomatolog wyrywający ząb.
Stomatolog wyrywający ząb. fot. pixabay.com CC0

Stomatolog nie taki straszny

Cały ten strach przed dentystą, wynika z faktu że zęby najczęściej kojarzą nam się z uśmiechem, albo bólem. I od tego bólu podświadomość każe nam uciekać. Zapominamy jednak o tym, że dentysta jest naszym przyjacielem, który z bólem zawalczy w naszym imieniu. Często ból zęba jest o wiele bardziej nieprzyjemny niż sam proces leczenia zębów, a podświadomość i tak każe nam ociągać się z wizytą. Po co, skoro wczesne i systematyczne wizyty mogą być całkowicie niebolesne i dać nam codzienny komfort psychiczny.

Skoro nasza psychika odpowiada za generowanie strachu przed stomatologiem, to kluczowe może okazać się jej „oszukanie”. Spróbujmy usiąść i pomyśleć o czymś miłym. Skojarzmy wizytę u stomatologa nie ze strachem i bólem, ale z tym że po takiej wizycie ból nam nie grozi. Zobrazujmy sobie dentystę jako naszego przyjaciela, a nie wroga.

Udostępnij

O autorze