CodziennośćPorady

Odśnieżanie dachów dobre na kalorie

Odśnieżanie dachów dobre na kalorie

Odśnieżanie dachów może być przyjemne

Czy wiesz, że wykonując tak prostą, ale męczącą czynność jak odśnieżanie dachów możesz spalić sporo kalorii? Wcale zresztą nie musisz od razu skakać po dachach! Wystarczy łopata do śniegu i odśnieżanie przydomowego chodnika. Godzinka takiej pracy dziennie, a nasza forma może ulec znacznej poprawie! Należy jednak pamiętać i uważać na kontuzje!

Odśnieżanie dachów Lublin – potrzebujesz odśnieżyć swój dach?

Odśnieżanie dachów
fot. pixabay.com CC0 Jarmoluk

Odśnieżanie dachów – rozgrzewka!

Jak zawsze, tam gdzie nasze mięśnie i stawy będą pracować ze zwiększonym obciążeniem musimy zadbać o solidną rozgrzewkę. Nie przygotowani, chwyciwszy od razu za łopatę możemy bowiem nabawić się sporej kontuzji, która wyeliminuje nas z gry na kolejne dni! Jak zatem wyjdziemy z domu i kto odśnieży za nas chodnik przed domem?

Jak przygotować się do odśnieżania? Wystarczy, że na początek wykonamy kilka prostych ćwiczeń rozciągających jak skłony i przysiady. Nie zaszkodzi wykonanie krążenia ramion i krążenia bioder. Delikatne i powolne rozciąganie mięśni przygotuje nasz organizm do wmożonego wysiłku. Parę minut truchtu również nie powinno zaszkodzić – uważajmy tylko na śliskim lodzie, który może zalegać pod śniegiem.

Kominiarz też wykona odśnieżanie dachów

Gdy już jesteśmy odpowiednio rozciągnięci możemy łapać za łopatę i zacząć odśnieżanie ścieżki. Po takiej kilkunastominutowej lub godzinnej sesji na pewno spalimy popołudniowy deser i zrzucimy parę kalorii. Ale co z dachem? No tutaj, będzie zdecydowanie trudniej. O ile mamy płaski dach – z jego odśnieżeniem powinniśmy poradzić sobie sami. W przypadku dachów spadzistych, śnieg najczęściej opadnie sam, a tam gdzie zalega możemy spróbować zepchnąć go przy użyciu długiej gałęzi. Jeśli już jednak decydujemy się wejść na dach musimy pamiętać o odpowiedniej asekuracji! Upadek z takiej wysokości może skończyć się bowiem tragicznie! Należy więc bacznie uważać, a najlepiej zadzwonić po specjalistów! Czy wiesz, że niektórzy kominiarze zajmują się zimą odśnieżaniem dachów? Koszt takiej usługi nie jest mocno wygórowany, a kominiarz dysponując doświadczeniem i fachowym sprzętem (również zabezpieczającym) bez problemu upora się ze śniegiem.

Udostępnij

O autorze

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.