Kobieta

Keratynowe prostowanie włosów – czym jest i ile kosztuje?

Keratynowe prostowanie włosów – czym jest i ile kosztuje?

Słabe, zniszczone włosy, które wiele przeszły, potrzebują regeneracji. Wszelkiego rodzaju odżywki, olejki bądź maski, nie zawsze potrafią pomóc, wówczas należy posiłkować się różnymi pielęgnacyjnymi zabiegami. Jednym z nich jest keratynowe prostowanie włosów. Nazwa może mylić bowiem prosty włos, który otrzymujemy w efekcie wykonania usługi, to jedynie jej efekt uboczny, który z czasem i tak słabnie. Tu chodzi bowiem o coś więcej, a o maksymalną odbudowę i regenerację naszego zniszczonego włosa. Pojawia się pytanie, czy keratynowe prostowanie włosów jest dla każdego? Jak wygląda zabieg, pielęgnacja włosów po jego wykonaniu oraz ile kosztuje?

fot. pixabaycom | cc0

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów znane również jako brazylijskie, to ostatnio bardzo popularny zabieg, cieszący się coraz większym zainteresowaniem w salonach fryzjerskich. Z usługi najczęściej korzystają panie, które mają problem z codziennym ujarzmieniem swoich włosów, chcą je wyprostować, ale przede wszystkim o nie zadbać bowiem keratyna mocno je odbudowuje. Zabieg jest pracochłonny bowiem może trwać nawet 6 h. Na rynku istnieje gama kosmetyków, które może zakupić każdy, dlatego tak często można spotkać się z kobietami, które wykonują cały proces keratynowego prostowania, samodzielnie w domu.

Poniżej przedstawiamy opis całego procesu, krok po kroku:

1. Dokładne umycie włosów – ważne aby włosy były oczyszczone z każdej, niepotrzebnej substancji chemicznej takiej jak chociażby lakier.
2. Osuszamy włosy.
3. Kolejnym etapem jest nałożenie preparatu na pasma naszych włosów po ich całej długości i pozostawienie go tam na około 30 minut.
4. Po upływie ww. czasu, ponownie osuszamy włosy i zaczynamy dokładnie, precyzyjnie, pasmo po paśmie je prostować. Zaleca się aby temperatura prostownicy wynosiła 230 stopni C z tego powodu iż pod wpływem ciepła, łuski naszego włosa otwierają się co pozwala dotrzeć kreatywnie jeszcze głębiej. Jedno pasmo naszego włosa winno być wyprostowane od 5 do 6 razy.
5. Kiedy zakończymy prostowanie należy pamiętać o zaleceniach tuż po zabiegu. Ważne aby przez 48 h nie myć włosów ani też nie stosować żadnych kosmetyków. Dodatkowo nie wolno nam ich spinać, czy też wiązać.

Ile utrzymują się efekty zabiegu i jak należy dbać o włosy?

Jeżeli osoba, która poddała się keratynowemu prostowaniu włosów, stosuje się do poniższych zaleceń, wówczas efekty zabiegu mogą utrzymać się nawet do kilku miesięcy. Co zatem trzeba robić? Ważne aby po prostowaniu, nie stosować zwykłego szamponu, a jedynie dedykowanego do włosów poddanych kuracji keratynowej. Unikać składów, w których występują między innymi silikony, sól, SLS’y oraz alkohol. W miarę możliwości odstawić stosowanie lakierów, pianek itp. ponieważ te też zawierają w swoim składzie alkohol.

Ile kosztuje zabieg keratynowego prostowania włosów?

Oczywiście w zależności od tego, czy usługę wykonujemy sami, czy też umawiamy się na nią do fryzjera, cena może się sporo różnić. Koszt domowej kuracji wyniesie nas średnio od 100 do 200 PLN, natomiast za usługę wykonaną w salonie, możemy zapłacić nawet 600 PLN.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg keratynowego prostowania włosów?

Zabieg sprawdzi się u osób, które zmagają się z włosami:

• Puszącymi się,
• Zniszczonymi,
• Elektryzującymi się,
• Matowymi,
• Kręconymi,
• Trudnymi do ujarzmienia.

Udostępnij

O autorze