CiałoKosmetyka

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to jeden z najskuteczniejszych sposobów na trwałe usunięcie owłosienia. Jest to metoda bezinwazyjna, która pozwala na usunięcie włosów z każdej części ciała. Depilacja laserowa jest coraz popularniejsza, ponieważ jest skuteczna i bezpieczna.

Depilowanie laserami polega na naświetlaniu włosów laserami o określonej długości fali. Włosy absorbują energię lasera, która następnie prowadzi do uszkodzenia mieszka włosowego. W rezultacie włosy stają się cieńsze i słabsze, a następnie wypadają. Epilacja laserowa jest skuteczna przy usuwaniu włosów ciemnych i grubych. Nie jest jednak tak skuteczna przy usuwaniu włosów blond lub rude. Depilowanie laserem może być stosowane na każdej części ciała, gdzie rosną włosy. Najczęściej jest stosowana na bikini, pachy i nogi.

depilacja laserem nóg
fot. pixabaycom | cc0

Depilacja laserowa to zabieg polegający na trwałym usunięciu włosów za pomocą lasera. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny, a także może być stosowany w przypadku różnych typów włosów. Depilowanie działa poprzez usunięcie mieszka włosowego, który jest odpowiedzialny za wzrost włosa. W rezultacie włosy stają się cieńsze i słabsze, a następnie wypadają. jest skuteczna przy usuwaniu włosów ciemnych i grubych, a także włosów cienkich i delikatnych.

Salon kosmetyczny oferuje depilację laserową za pomocą lasera diodowego o dużej mocy. Zabieg jest bezbolesny i trwa około 20-30 minut. Cena zabiegu uzależniona jest od wybranego obszaru ciała, a średnio kosztuje on około 150-200 złotych.

Przeciwskazania do depilacji laserem to ciąża, choroby nowotworowe, bielactwo i opalanie się. Kiedy najlepiej wykonać depilację ? Najlepiej wykonać zabieg depilacji laserowej po opalaniu, kiedy skóra jest ciemniejsza. Zabiegi należy powtarzać, ponieważ laser działa tylko na włoski o odpowiedniej długości. W przeciwnym razie, jeśli zabieg laserem zostanie wykonana we wczesnym etapie wzrostu włosa, to może on urosnąć tak szybko, jak przed zabiegiem.

Przykładowe ceny depilacji laserowej w Lublinie (2021r)

  • laserowa depilacja bikini – 100 zł
  • laserowa depilacja całego ciała – 400 zł
  • depilacja pach – 50 zł
  • depilacja nóg – 200 zł

źródła:

Udostępnij

O autorze