KobietaKosmetyka

Czy można rozjaśniać włosy w ciąży?

Czy można rozjaśniać włosy w ciąży? Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, czy można rozjaśniać włosy w ciąży lub, czy w ogóle możliwa jest koloryzacja. Na szczęście stan błogosławiony nie oznacza rezygnacji z zabiegów kosmetycznych. Kobiety wręcz powinny dbać o piękny wygląd w ciąży, ponieważ jak wiadomo wpływa on na dobre samopoczucie i pewność siebie.

Jeżeli chodzi o rozjaśnianie włosów istnieją niestety pewne przeciwwskazania. Choć nowoczesne farby i preparaty do rozjaśniania włosów znacznie różnią się od tych, dostępnych lata temu, nadal mogą powodować u płodu nerwiaka płodowego. Co prawda, nie istnieją badanie, potwierdzające tę tezę, jednak ciąża nie jest dobrym okresem na eksperymenty. Zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie należy zatem dobierać odpowiedzialnie, w porozumieniu z lekarzem prowadzącym.

Koloryzacja włosów — czy w ciąży można farbować włosy?
Tak jak wspomnieliśmy, rozjaśnianie włosów, czy w domu, czy u fryzjera w ciąży niesie ze sobą pewne ryzyko. Zdecydowanie radzimy poczekać ze spektakularną metamorfozą do porodu. Nawet delikatna koloryzacja włosów sombre, wymaga użycia środka rozjaśniającego, uważanego za dość chemiczny. Na szczęście zwykłe farbowanie włosów i ukrywanie nieestetycznych odrostów jest dozwolone, nawet 3-4 razy podczas trwania ciąży. Co ważne, koloryzacja włosów u fryzjera będzie o wiele bezpieczniejszym sposobem na małą zmianę wyglądu. Wynika to z faktu, że dobry fryzjer może dobrać profesjonalne, naturalne farby, które wyróżniają się doskonałą jakością, jakiej nie dostaniemy w popularnych drogeriach oraz z tego, że ciężarna nie będzie miała bezpośredniego kontaktu z farbą.

Kiedy pomalować włosy w ciąży?
Ciąża to wyjątkowy czas, dlatego zaleca się, by w pierwszym trymestrze wstrzymać się z różnego rodzaju zabiegami. Jest to początkowy okres, gdy płód intensywnie się rozwija, a przyszła mama nie czuje się najlepiej. Bezpieczniej w tym czasie unikać stresów i poczekać z koloryzacją włosów do drugiego trymestru.

koloryzacja włosów w ciąży
fot. pixabay.com | cc-0

Udostępnij

O autorze