Kobieta

Botoks na włosy

Botoks na włosy

Botoks na włosy — czym jest i jakie są efekty? Botoks na włosy? Zapewne wiele osób słyszało o botoksie na twarz, jednak zabieg fryzjerski, zwany botoksem włosów nie ma nic wspólnego z toksyną botulinową, jest bezpieczny, nieinwazyjny i daje spektakularne efekty. Zatem czym jest botoks na włosy? Jest to zabieg fryzjerski, polegający na maksymalnym odżywieniu włosów, poprawie ich kondycji, struktury i odzyskaniu miękkości.Na czym polega botoks włosów? Botoks włosów polega na wtłoczeniu składników odżywczych w konkretne miejsce – między korą, a otoczką włosa. Produkty do botoksu włosów to naturalne preparaty, bogate w kwas hialuronowy, kolagen oraz jagoy acai. Skąd zatem nazwa zabiegu? Zapewne to trafiony zresztą chwyt marketingowy – botoks dobrze się kojarzy, odmładza i wygładza zmarszczki, podobnie jak botox na włosy – wygładza je i nadaje miękkość.

Jak przebiega botoks na włosy? Botoks na włosy to stosunkowo krótki zabieg pielęgnacyjny. Dobry fryzjer może wykonać go nawet w godzinkę, a całość dzieli się na trzy etapy. Na początku fryzjer myje włosy specjalnym szamponem, który otwiera łuski włosowe. Niekiedy powtarza tę czynność. Następnie na pasma nakłada się specjalne serum. Całość zamyka nałożenie na włosy specjalnej maski, mającej za zadanie zamknąć łuski włosa. Maska pozostaje na włosach przez około 20 minut. Co ważne, botoks włosów można wykonywać w ciąży, podobnie jak nanoploastię.

Jakie są główne zalety botoksu na włosy?
  Gładkie i lśniące włosy
- znaczne odżywienie pasm i regeneracja
- bezpieczeństwo i nie inwazyjność
- efekt do około 15 myć. Jak długo się utrzymuje? Na to, jak długo botoks utrzymuje się na włosach, wpływ ma kilka czynników. Po pierwsze to, jak często i czym myjemy włosy. Przeważnie efekt pielęgnacji utrzymuje się nawet kilka miesięcy — do 15 myć. Warto pamiętać, by po botoksie myć włosy co 3 dni, używając wyłącznie naturalnych szamponów i odżywek, które nie zawierają SLS.

Cena botoksu włosów zależy w dużej mierze od rodzaju włosów klientki, ich długości oraz gęstości. Przeważnie ceny wahają się od 100 do 250 zł.
Botoks na włosy — w domu czy u fryzjera? Botoks włosów w domu to nie najlepszy pomysł. Każdy zabieg fryzjerski zaleca się wykonywać w salonie fryzjerskim. Dobry fryzjer zadba o odpowiedni efekt i bezpieczeństwo.

kobieta szpilki sukienka botoks na włosy
fot. pixabaycom | cc0

Reklama

Udostępnij

O autorze