KobietaKosmetyka

Ombre, a sombre — czym różnią się oba zabiegi?

Ombre, a sombre — czym różnią się oba zabiegi?

Ombre, a sombre — wiele klientek nie zdaje sobie sprawy, na czym polega różnica w obu zabiegach. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ trendy fryzjerskie zmieniają się bardzo dynamiczne, przynosząc każdego roku kolejne, nowe uczesania oraz sposoby koloryzacji. Cała branża beauty stawia ostatnio na naturalne efekty, odchodząc od przerysowanych, ostrych rysów twarzy, tworzonych za pomocą brwi permanentnych, czy powiększonych ust. Zdecydowanie stawiamy na subtelność i ten sam trend zawitał do fryzjerskiego świata. Zatem ombre, a sombre — jakie są różnice? Co wybrać?

Ombre i sombre — różnice

Mimo że trendy fryzjerskie bardzo szybko się zmieniają, koloryzacja ombre pozostaje modna od kilku sezonów. Jest to sposób na przejście z jednego koloru w drugi. Podczas wykonywania ombre bardzo często włosy przy nasadzie pozostają ciemnobrązowe, by na końcach przejść w blond. W ostatnim czasie pojawiło się jednak małe udoskonalenie — sombre. Jest to połączenie dwóch słów „soft” i „ombre”, co w dosłownym tłumaczeniu daje nam delikatniejszą wersję ombre. W przypadku sombre, przejście z jednego koloru w drugi jest zdecydowanie mniej drastyczne, a odcień końców i włosów u nasady, różni się maksymalnie o dwa tony. Różnica polega również na tym, gdzie fryzjer wykonuje przejście. Podczas wykonywania sombre, dobry fryzjer rozjaśnia także włosy u nasady, wykonując pasemka, by przejście koloru było jak najbardziej subtelne. Mamy więc wrażenie, że całe przejście występuje wyżej, bliżej nasady włosów. Zarówno ombre, jak i sombre może być wykonane na brązowych i czarnych włosach. Najpopularniejsze to jednak sombre brąz z blondem oraz sombre zimny blond.

Sombre, a balejaż

Choć balejaż kojarzy nam się z zamierzchłymi czasami, to o dziwo wraca do łask, choć w nieco innej postaci — jako pasemka z przodu głowy. Sombre to przejście kolorów, natomiast balejaż to pasemka.

Włosy po rozjaśnianiu wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Choć nowoczesne kosmetyki fryzjerskie, dostępne u dobrych fryzjerów, nie niszczą już włosów tak bardzo, jak kiedyś, to rozjaśnianie wciąż jest zabiegiem inwazyjnym. Z tego względu, włosy po sombre lub ombre wymagają używania specjalnych olejków nawilżających na końcówki włosów oraz silnie nawilżających odżywek i masek.

Udostępnij

O autorze