Porady

Wedding planner

Wedding planner

Wedding planner to stosunkowo nowa usługa na naszym rynku. W dużym skrócie wedding planner ma za zadanie dopilnować, by nasz ślub i wesele przebiegały w pełni tak, jak to sobie zaplanowaliśmy, bez niepotrzebnych niespodzianek i stresu. Służy radą i pomocą w praktycznie każdym aspekcie związanym z organizacją ślubu. Począwszy od wyboru sali, przez suknie ślubną, po atrakcje na weselu.

fot. pixabaycom | cc0

Wedding planner, dla kogo?

Wedding planner to wciąż mocno niedoceniany zawód na naszym rynku, może dlatego, że nadal mało znany. W Stanach Zjednoczonych młoda para nie wyobraża sobie samodzielnej organizacji zaślubin bez pomocy konsultanta ślubnego. To właśnie stamtąd przywędrowała do nas moda na zawód wedding plannera. Jest to świetne rozwiązanie dla osób zapracowanych, nie mających czasu na dopracowywanie szczegółów swojego ślubu i wesela. Jest to również szansa na duże rabaty u usługodawców ponieważ każdy konsultant ślubny owe rabaty posiada.

Kim jest i czym zajmuje się wedding planner

Wedding planner to tak naprawdę pośrednik między parą młodą, a usługodawcami. Negocjuje ceny, ustala budżet całego przedsięwzięcia, motyw przewodni i cały scenariusz imprezy. Ma za zadanie dopilnować, by budżet nie został przekroczony, a wszystkie założenia zostały spełnione. Dodatkowo pilnuje, by w tym wielkim dniu nie wyskoczyły żadne niespodzianki i wszystko przebiegało zgodnie z planem. Jest to również osoba, która potrafi bez emocji, na chłodno podejść do tematu i subiektywnie ocenić sytuację. Wedding planner ustala plan i scenariusz zaślubin z parą młodą. Motyw przewodni, wizje i marzenia pary młodej są tu niezwykle ważne. Przeważnie po ustaleniu motywu i budżetu wedding planner przedstawia młodej parze kilka różnych opcji do wyboru, są to wybrane odpowiednio domy weselne, samochód do ślubu czy rozwiązania logistyczne pomagające usprawnić organizacje takiego przedsięwzięcia.
Konsultant ślubny pomaga również w wyborze sukni ślubnej i ustala wcześniej cały plan – często przyszłe panny młode planują zrzucić kilka kilogramów lub wyrzeźbić sylwetkę nie biorąc tego pod uwagę zbyt wcześnie mierząc swoje wymarzone suknie. Zajmuje się również wszystkimi atrakcjami weselnymi. Podpowie co zrobić, gdy na weselu będzie dużo dzieci, bądź jak poradzić sobie, gdy w ostatnim momencie okaże się, że pogoda nie będzie nam sprzyjać tego dnia.

Wedding planner to osoba, dzięki, której można bez stresu oddać się przyjemności z wielkiego dnia jakim jest ślub i wesele. Nie trzeba martwić się o to, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem.
Dodatkowo w ofertach konsultantów ślubnych często występują odpowiednie pakiety, przez co można wybrać odpowiednie usługi do swoich potrzeb i możliwości finansowych.
Jest to więc świetne rozwiązanie dla każdej młodej pary, która marzy, by do końca życia wspominać swój ślub jako piękne, wzruszające wydarzenie, pełne miłości i radości – a nie stresu i niepotrzebnych nerwów.

Udostępnij

O autorze