Porady

Problemy z autem, które dotykają kobiety

Problemy z autem, które dotykają kobiety

Problemy z autem, które dotykają kobiety? Jest ich całe mnóstwo, a to wszystko przez to, że kobiety stale wyręczane są przez mężczyzn. Czasem nawet nie mogą dotknąć się do samochodu, nie mówiąc już o jakiejkolwiek naprawie. To spory i powszechny problem, płeć piękna może co najwyżej jeździć samochodem, który po powrocie niekiedy dokładnie, z każdej strony ogląda przerażony mąż. Utarło się bowiem przekonanie, że kobiety nie są najlepszymi kierowcami, podczas gdy na drogach widzimy najczęściej wypadki spowodowane właśnie przez mężczyzn.

fot. pixabaycom | cc0

Z czym kobiety nie radzą sobie najczęściej?

Nieporadność kobiet to wina mężczyzn, którzy zamiast poradzić, pokazać i wytłumaczyć, wolą naprawić wszystko samodzielnie, bo przecież zrobią to najlepiej. Ale co w sytuacji, gdy usterka zdarzy się w trasie, z dala od domu? Wtedy pojawia się problem. Problemy z autem, które dotykają kobiety to najczęściej wymiana koła. Prosta sprawa, jednak wiele kobiet nawet nie próbuje sobie w tej sytuacji poradzić, bo zwyczajnie nie wie jak. Kolejny dość częsty problem to niski poziom oleju w aucie. Wystarczy kupić olej i go wlać, ale jaki olej i gdzie go wlać? Na włączonym, czy wyłączonym silniku? Tego kobiety niestety najczęściej nie wiedzą. Do częstych problemów z autem, które dotykają kobiety, zaliczyć można również problem z rozruchem. Często to wina rozrusznika lub akumulatora. Wrzucanie wszystkich kobiet do jednego worka — z napisem „kobieta nie powinna zajmować się samochodami” jest dużym błędem. Na świecie jest równie wielu mężczyzn, którzy nie radzą sobie z mechaniką, a nawet z jazdą samochodem. Czasem lepiej poświęcić chwilę i wytłumaczyć — mąż oszczędzi sobie wielu telefonów z pytaniem „ale jak to zrobić?”

Kobiety i auto — ciekawostki

Bardzo wyraźnie widać wzrost zainteresowania transportem i autami u kobiet. Zagadnienie — problemy z autem, które dotykają kobiety, jest dziś dość niesprawiedliwe, bo jak się okazuje, więcej problemów za kółkiem stwarzają mężczyźni. Przez ostatnie lata, liczba kobiet, posiadających prawo jazdy, wzrosła bowiem 8 krotnie, a w dalszym ciągu płeć piękna powoduje i wiele mniej wypadków na drogach. Według statystyk kobiety powodują wypadek raz na 6,7 miliona przejechanych kilometrów, natomiast mężczyźni raz na 4,7 miliona. Dodatkowo tylko 4% wypadków spowodowanych przez kobiety kończy się śmiertelnie. Badania pokazują, że kobiety jeżdżą bezpieczniej, ponieważ nie mają takich skłonności do ryzykownych zachowań, jak mężczyźni.
Co ciekawe, coraz częściej można spotkać kobiety, które jeżdżą zawodowo za kierownicą TIR-a, a polska mistrzyni rajdowa, znana jest na całym świecie.

Udostępnij

O autorze