psychologZdrowie

Nie oceniaj ludzi zbyt pochopnie!

Nie oceniaj ludzi zbyt pochopnie!

Znajomość psychologii przydaje się w życiu niezwykle często. Pomaga nam zaoszczędzić czas. Oceniamy ludzi na podstawie poprzednich doświadczeń, które spotkały nas w życiu.


Jeżeli potrafimy wyciągać słuszne wnioski z przeszłości, nasza przyszłość oraz teraźniejszość jest dla nas znacznie bardziej przyjazna. Warto jednak znać kilka podstawowych zasad, które to pozwolą nam uniknąć pewnego rodzaju błędów oraz złych posunięć.

Psychoterapia długoterminowa
fot. pixabay.com CC0 Geralt

Po pierwsze zatem – nigdy nie oceniajmy nikogo po ubiorze. Zmienić, czy też przyodziać szatę jest dużo łatwiej, niż zmienić styl życia. Ubrania można pożyczyć lub też kupić je za ukradzione pieniądze. Podobnie rzecz się ma z samochodem, czy luksusową willą.
Nie oznacza to jednak, że ktoś, kto dobrze się nosi, dobrze się ubiera automatycznie jest zły. Nie ma nic złego w tym, że ktoś żyje luksusowo.

Zachowaj czujność

Warto jednak zawsze zachować czujność wobec tych, którzy się do nas zbliżają w niejasnych okolicznościach. Tu niezwykle dużo powiedzą nam drobiazgi. To, jak ktoś się odnosi do najbliższych, jak o nich mówi. To dużo cennych informacji, które świadczą o charakterze danej osoby i jej systemie wartości, który jest fundamentem wszystkiego.

tekst: gieldatekstow.pl

warto zobaczyć: Psycholog Lublin

Udostępnij

O autorze