Dieta

Mój sposób na kaca

Mój sposób na kaca

Mówi się że najlepszy sposób na kaca, to do kaca nie dopuścić. Coś w tym na pewno jest, ale w świadomy sposób wyrzekając się zespołu dnia następnego zapewne zrzekamy się części „wspaniałego uczucia upojenia”, którego doświadczamy.

Picie alkoholu jest modne i powszednie. Ludzie pili od zawsze, piją i będą pić. Alkohol stosowany z umiarem nie szkodzi, a na pewno może pomóc chociażby w zawiązywaniu bądź zacieśnianiu relacji między ludzkich. Tak to wygląda na całym świecie. Szkoda tylko, że duża część społeczeństwa nie potrafi dawkować tej popularnej używki. Konsekwencje są różne.

Sposób na kaca
Sposób na kaca jest bardzo prosty – nie pić. fot. pixabay.com – Pexels CC0

Nie dopuść do kaca

Alkohol spożywany w dużych ilościach szczególnie wśród młodszych, jeszcze mniej obeznanych z kulturą picia osób potrafi być bardzo zgubny. Niemal w każdym mieście co weekend możemy słyszeć zza domowego okna niezliczone ilości niezwyciężonych herosów pokonujących mroczne ulice w zwartych szykach. Niestety, często szyki te gotowe są do nieprzemyślanych, wręcz głupich akcji. Młodzież awanturuje się i niszczy mienie – nie ma to nic wspólnego z kulturą picia, a bardziej z tej kultury brakiem. Jak ktoś nie potrafi się zachować, to niech siedzi w domu. A na problemy z głową są poradnie psychologiczne.

Reklama: Szukasz Psychologa? Sprawdź Psycholog Lublin

Pić to trzeba umieć

Młodzieży! Po zakrapianej imprezie należy się do domów rozejść spokojnym krokiem, a nie zachowywać się jak gwiazda opery włoskiej! Spokojnie nie wywołując burd i zamieszek odprowadzamy towarzyszącą dziewczynę do domu, następnie sami grzecznie kładziemy się spać. A samo picie? Najlepiej pić powoli, degustując, a nie wlewając w siebie litrami. Sałateczka warzywna i śledzik, też na pewno nam nie zaszkodzą o ile nie przesadzimy z ilością trunku. No, bo przesadzać nie należy. Można świetnie się bawić odpowiednio dawkując przeźroczyste płyny tylko tak na podtrzymanie humoru. Uwierzcie, zgony nie są ani fajne, ani modne.

Sposób na kaca – woda z cytrynką i piecie z umiarem

Sposób na kaca jest więc prosty! Nie pijemy za dużo. Takie postępowanie rozwiązuje wiele problemów, które mogą nastąpić w wyniku nieodpowiedzialnego zachowania. No i przede wszystkim nie boli nas głowa po przebudzeniu. Nie tracimy też minimum połowy dnia na dojście do siebie. Dobrym sposobem na uniknięcie kaca jest też wypicie szklanki wody z sokiem z wyciśniętej cytryny tuż przed samym zaśnięciem. Powinno pomóc czuć się lepiej.

No i przede wszystkim! W żadnym wypadku nie wsiadamy za kierownicę! Nawet w dzień po wypiciu, kiedy już wydaje się nam że jesteśmy trzeźwi. Alkohol potrafi ograniczać nasze zmysły jeszcze bardzo długo po jego wypiciu! To nic, że czujecie się dobrze. Nie wsiadać i tyle. A jak masz jeden z drugim gdzieś jechać, to nie pij i już! Prosta sprawa.

 

Udostępnij

O autorze

  1. Dokładnie, pić to trzeba umieć i też jestem tego zdania. chociaż zauważam dużą poprawę w naszym społeczeństwie szczególnie wśród starszej młodzieży

  2. Ja odstawiłam alkohol całkowicie, chociaż i tak spożywałam w minimalnych ilościach. polecam – aż inaczej czlowiek się czuje. To samo tyczy się kawy – jak się okazuje można bez niej całkiem dobrze funkcjonować.

Możliwość komentowania została wyłączona.