Porady

Kiedy najlepiej zapisać się na kurs prawa jazdy?

Kiedy najlepiej zapisać się na kurs prawa jazdy?

Z pewnością każdy, kto marzy o prawie jazdy, zastanawia się, kiedy najlepiej zapisać się na kurs prawa jazdy. Wprawiony kierowca nie zważa na warunki pogodowe, w jakich przyjdzie mu jeździć. Niestety dla kursantów pogoda ma ogromne znaczenie. Należy zadać sobie pytanie, czy lepiej uczyć się zimą, czyli w najtrudniejszych warunkach, by potem nie bać się przeraźliwie pierwszych opadów śniegu i jazdy po zmroku, czy pójść na łatwiznę podczas kursu, a potem będzie, co będzie? A może wybór odpowiedniej pory roku, kryje za sobą inne czynniki? Na przykład dostępność instruktorów lub zmienną cenę kursu?

Kiedy najlepiej zapisać się na kurs prawa jazdy — pory roku mają znaczenie

Zimą, czyli w grudniu, styczniu i lutym jest największa dostępność instruktorów, a co za tym idzie, ceny kursów na prawo jazdy są przeważnie niższe. To właśnie w tym czasie, instruktorzy mają najmniej klientów i można wybrać naprawdę dogodne terminy jazd. Wielu kursantów obawia się jazdy w śniegu i po zmroku. Boją się, że będzie ślisko i warunki nie pozwolą im na normalną jazdę. Zadajmy sobie jednak pytanie, ile razy w roku faktycznie pada śnieg i ile czasu pozostaje na jezdni — trzeba naprawdę mieć „szczęście”, by trafić na śnieżyce. Z drugiej strony, jeżeli przyjdzie nam uczyć się w trudnych warunkach, nic nas w przyszłości nie zaskoczy. Chyba lepiej trafić na śliską jezdnię, gdy mamy instruktora obok siebie.

Wiosną, latem i na początku jesieni jest zdecydowanie trudniej o termin, jaki nas akurat interesuje. To wszystko przez sezon urlopowy w szkołach nauki jazdy oraz wakacje, które uczniowie często wykorzystują na zrobienie kursu na prawo jazdy.

Zmiana przepisów — te hucznie głoszone przez rządzących i media hasła, napędzają kursantów. Każdy chce jak najszybciej dostosować się do nowej rzeczywistości, zapisując się na kurs. W takiej chwili z pewnością ciężej o odpowiedni termin jazd.

Kiedy najlepiej robić kurs na prawo jady?

Cóż, nie ma jednoznaczniej odpowiedzi na pytanie, kiedy robić kurs na prawo jazdy. Według nas, zdecydowanie lepiej zderzyć się z trudnymi warunkami na drodze, podczas nauki jazdy. Dzięki temu nie będziemy stresować się, gdy nagle podczas samodzielnej jazdy spotkamy się ze śnieżycą lub burzą. Instruktor poinformuje nas, jak zachować się w danej sytuacji i jakich manewrów nie wykonywać, gdy nawierzchnia jest śliska. Kurs na prawo jazdy w Lublinie można wykonywać przez okrągły rok, a szkoły nauki jazdy dostosowują się do grafików kursantów.

Udostępnij

O autorze