CodziennośćPorady

Jak radzić sobie w upał?

Jak radzić sobie w upał?

Jak radzić sobie w upał kiedy za oknem szaleją temperatury niemal jak w tropikach? Gorące dni podobnie jak te jesienne – chłodne i pochmurne potrafią wyprowadzić człowieka z równowagi. W zasadzie niczym poza pogodą – nieuzasadniona depresja potrafi doprowadzić najbliższych do prawdziwego szału. Jak sobie z tym poradzić?

Jak radzić sobie w upał? Wyjedź nad jezioro

W upały dobrze wyjść z domu nad jezioro lub rzekę. Spacer po lesie, o ile nie wprowadzono zakazu do niego wstępu też może być ratunkiem na wysokie temperatury. Nie każdy jednak ma możliwość opuszczenia mieszkania. Przyczyna najczęściej jest błaha. Mieszkańcy dużych miast mają problem ze znalezieniem kawałka zielonego terenu na którym można sobie odpocząć. Wypad nad jezioro może wiązać się też z kilkudziesięcio kilometrowym wyjazdem, co generuje dodatkowe koszty i wymaga czasu. Zdarzyć się też może, że w przypadku jeśli nie mamy własnego auta – trafimy na autobus bez klimatyzacji. To dopiero będzie udręka.

Wizyta w centrum handlowym jest dobra na upał

Jeśli pod ręką nie mamy jeziora, dobrym pomysłem może się okazać wizyta w centrum handlowym. Dlaczego? Otóż wielkie galerie handlowe są przeważnie dobrze klimatyzowane. Odwiedziny takiego miejsca zajmą nam godzinkę lub dwie, a w zupełności wystarczy to, aby nasz organizm trochę schłodził swoją temperaturę. Oczywiście, co mniej powściągliwi nie obędą się bez pozostawienia w sklepach sporej ilości gotówki. Potrzebujesz finansowania swoich zakupów? Kredyty gotówkowe Siedlce – mamy ofertę dla Ciebie! Jednak i na to są sposoby. Wystarczy bowiem zostawić portfel w domu, zabierając ze sobą tylko minimalną ilość gotówki na bilety komunikacji miejskiej i wodę.

Jak radzić sobie w upał?
Wizyta w lesie może być jednym ze sposobów na upał. fot. pixabay.com CC0

Zimna kąpiel w zasięgu każdego z nas

Moim ulubionym sposobem jest natomiast kąpiel w zimnej wodzie. Długa kąpiel z tabletem lub gazetą w ręku. Takie poleżanki nawet przez dwie godziny dziennie są idealne w gorące dni. Aż nie chce się opuszczać wanny. Dodatkowo ustawiony na pralce wiatrak, potrafi jeszcze bardziej obniżyć nieprzyjemną temperaturę. Po wyjściu z wanny człowiek od razu staje się rzeźki.

 

Udostępnij

O autorze