KobietaKosmetyka

Jak przygotować swoje włosy na ślub?

Jak przygotować swoje włosy na ślub?

Gdy nieubłaganie zbliża się wielki dzień, jakim jest ślub to kobiety mają najwięcej na głowie – wybór sukni, makijaż próbny i przede wszystkim, jak przygotować swoje włosy na ślub? To od ich kondycji zależy efekt fryzury ślubnej. Jeżeli mamy szczęście posiadania bujnych kosmyków, problem znika, jednak nie każda z Pań może pochwalić się włosami niczym z okładki magazynu. Dodatkowo cały stres związany z wieloma dylematami, z jakimi przychodzi nam się borykać: czy wybrać salę weselną, czy dom weselny, na jakie menu się zdecydować, kogo zaprosić, kogo nie, sprawia, że często przed ślubem wypadają nam włosy. Co zrobić w takiej sytuacji, czy polegać na naturalnych sposobach, czy wybrać salon fryzjerski, oferujący nowoczesne sposoby na zagęszczenie włosów?

Przedłużanie włosów — czy można przedłużyć włosy przed ślubem?

Przedłużanie włosów to nowoczesny i szybki sposób na ich zagęszczenie i zyskanie wymarzonej długości. Czy zabieg ten można wykonać przygotowując swoje włosy do ślubu? Oczywiście, że tak – najważniejsze jest jednak, by wykonała go wykwalifikowana fryzjerka, posiadająca doświadczenie w tego typu zabiegach. Druga kwestia to wybór odpowiedniego sklepu, a dokładnie skupu. Skup włosów to miejsce, gdzie można kupić włosy dziewicze, czyli naturalne włosy, które nigdy wcześniej nie były poddawane żadnym zabiegom fryzjerskim. Tylko włosy dziewicze zagwarantują nam odpowiedni efekt, szczególnie jeżeli szykujemy się do ślubu i wesela. Odpowiednie umiejętności fryzjerki, która dobierze najlepszą dla naszych włosów metodę przedłużania i wysokiej jakości naturalne pasma to gwarancja zadowolenia i możliwości wykonania dowolnej fryzury ślubnej. To doskonała alternatywa dla wszystkich pań, które borykają się z problemem wypadania włosów lub mają za krótkie włosy, by osiągnąć wymarzony efekt.

Jak przygotować swoje włosy na ślub — keratynowe prostowanie włosów ratunkiem dla zniszczonych pasm

Jeżeli mamy mocno zniszczone włosy, możemy przed weselem zdecydować się na zabieg keratynowego prostowania włosów. Keratyna to naturalny budulec włosa wpływa na jego kondycje i wygląd. Zabieg o nazwie keratynowe prostowanie włosów przywraca kosmykom piękny wygląd. Sprawia, że włosy stają się lśniące, błyszczące, łatwo się rozczesują i pięknie wyglądają. Przede wszystkim jednak pasma są maksymalnie odżywione i nawilżone. Decydując się na keratynowe prostowanie, należy dokładnie sprawdzić salon fryzjerski, do którego zamierzamy się udać. Fryzjerka wykonująca prostowanie powinna posiadać odpowiednie certyfikaty i doświadczenie. Bardzo ważne są również kosmetyki przeznaczone do keratynowego prostowania. Powinny być naturalne, pozbawione szkodliwego formaldechydu. W dobrych salonach nie ma mowy o niskiej jakości kosmetykach. Warto zwrócić na to uwagę. Keratynowe prostowanie najlepiej wykonać na kilka tygodni przed ślubem. Przez pierwsze dwie doby po zabiegu, włosów nie można myć, ani układać. Efekt z pewnością spodoba się wszystkim paniom, które zawsze marzyły o idealnie prostych włosach. Nawet jeżeli na sali weselnej nie będzie klimatyzacji, a panna młoda zdecyduje się na rozpuszczenie włosów – będą piękne, proste i gładkie.

Czy po keratynowym prostowaniu można pomalować włosy lub je podciąć?

Przygotowując włosy do ślubu, zawsze myślimy o tym, by nie wystąpić tego dnia z odrostem. Jeżeli decydujemy się na keratynowe prostowanie, koloryzacja włosów powinna być wykonana po zabiegu. Keratyna powoduje bowiem rozjaśnienie włosów o jeden ton. Podobnie zresztą sytuacja wygląda z przedłużaniem włosów. Fryzjerka po przedłużeniu pasm może wykonać koloryzację, na przykład, gdy włosy doczepione będą różniły się nieco od naszych pasm. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, możemy również zdecydować się na podcięcie włosów. Po wyprostowaniu może przecież okazać się, że nie wszystkie kosmyki są idealnie równe.

Naturalne sposoby na przygotowanie włosów do ślubu

Przedłużanie włosów oraz keratynowe prostowanie to nowoczesne, inwazyjne, ale w pełni bezpieczne sposoby na osiągnięcie wymarzonej fryzury ślubnej. Nie każdy jednak chce korzystać z takich metod. Jeżeli kosmyki są jedynie lekko zniszczone, na przykład pozbawione blasku, warto wspomnieć o tym, że miód naturalny wzmacnia włosy. Terapia z zastosowaniem miodu wymaga jednak dokładnego planu. Należy o tym pomyśleć przynajmniej pół roku przed weselem. Możemy używać miodu zarówno w formie masek i odżywek, na przykład w połączeniu z mlekiem lub jajkami, jak i spożywając go regularnie w formie posiłku. Co ważne, tylko naturalny miód wzmacnia włosy – naturalny, czyli pozbawiony sztucznych dodatków. Taki miód najlepiej kupić bezpośrednio w pasiece lub u zaufanych dostawców. Jak miód działa na włosy? Substancje zawarte w miodzie mają działanie antyoksydacyjne, antybakteryjne, przeciwzapalne oraz antyalergiczne – to powoduje, że miód działa świetnie nie tylko na włosy, ale również na skórę głowy. Regularnie spożywany ogranicza łamliwość i wypadanie włosów, nawilża je i zmiękcza. W formie masek możemy łączyć miód nie tylko z mlekiem, ale także z sokiem z cytryny lub octem jabłkowym.

Naturalne sposoby na przygotowanie włosów do ślubu z pewnością wymagają więcej czasu i zaangażowania, jednak są równie skuteczne. A naturalny miód powinniśmy spożywać regularnie, bez względu na to, czy szykujemy się na wesele, czy nie.

Jedno jest pewne – nieważne, jaką salę lub dom weselny wybierzemy, nieważne, w jakiej kondycji będą włosy. Tego dnia najważniejsza jest para młoda i rodzina. Świetna, rodzinna atmosfera to gwarancja dobrej zabawy.

Udostępnij

O autorze